مخبر: مردم هرچه سریع‌تر واکسیناسیون خود را تکمیل کنند

معاون اول رئیس جمهور مخبر از دستگاه‌های ذیربط فرهنگی خواست تا با احصاء مشکلات و برنامه‌ریزی‌های مشخص، افق راه و چشم انداز رفع مشکلات فرهنگی کشور را تهیه کنند.

به گزارش مشرق، نخستین جلسه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور در دولت سیزدهم عصر امروز - شنبه - به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

 محمد مخبر در این جلسه با اشاره به انتظارات جدی مردم از دولت نسبت به ساماندهی مباحث فرهنگی تأکید کرد: بستر سازی فرهنگی در کشور باید با اتخاذ اقدامات مناسب و برنامه ریزی های متناسب با اقلیم های فرهنگی و سرزمینی کشور انجام شود.

معاون اول رییس جمهور اقتصاد و فرهنگ را از مسایل مهم کشور برشمرد و افزود: بسیاری از مشکلات کشور و دغدغه های مقام معظم رهبری مربوط به همین دو حوزه است که متأسفانه تاکنون به تأکیدات و منویات اقتصادی و فرهنگی ایشان توجه کافی نشده است و ضروری است با برنامه ریزی و اولویت بندی اهداف با توجه به اسناد بالادستی کاستی های گذشته جبران شود.

مخبر از دستگاه های ذیربط فرهنگی خواست تا با احصاء مشکلات و برنامه ریزی های مشخص، افق راه و چشم انداز رفع مشکلات فرهنگی کشور را تهیه نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تدوین پیوست فرهنگی در طرح های بزرگ و کلان کشوری، گفت: اطمینان داریم با نگاه عملیاتی معاون اول رییس جمهور و همچنین تأکیدات رییس جمهور در دولت سیزدهم شاهد اقدامات عملی و تأثیرگذار در حوزه فرهنگ باشیم تا نگرانی ها و دغدغه های فرهنگی مورد نظر مقام معظم رهبری و مردم رفع شود.

در این جلسه که وزرای کشور، ورزش و جوانان، علوم تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مسئولان دستگاه های مربوطه حضور داشتند، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی از اقدامات انجام شده برای اجرایی شدن نقشه مهندسی فرهنگی کشور ارائه کرد و همچنین ماده واحده های لازم برای الزام در اجرای برنامه های نقشه مهندسی فرهنگی کشور و همچنین بودجه ریزی های سالانه با رویکرد برش استانی و نگاه به الزامات زیست بوم فرهنگی هر نقطه از کشور بحث، بررسی و تصمیم گیری شد.

در این جلسه تأکید شد که نقشه مهندسی فرهنگی کشور بر اساس برش استانی مسأله محور و با توجه به نظرات کنشگران اصلی استان ها با همکاری و هماهنگی استانداری ها تدوین شود.

در ادامه نیز اعضای جلسه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص چگونگی اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور در زمینه های لزوم بسترسازی فرهنگی براساس آمایش سرزمینی، پاسخگویی دستگاه ها در قبال تخصیص بودجه، اتخاذ اقدامات عملیاتی و قانونی در مسیر فرهنگ سازی، تبیین مباحث فرهنگی در جامعه علمی و اساتید کشور،   توجه به انسجام فرهنگی، چگونگی تخصیص اعتبارات و اتخاذ رویکرد برنامه و نتیجه محور مطرح کردند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس