«نوری المالکی» بر لزوم تشکیل «دولت توافقی» تأکید دارد

رئیس ائتلاف دوله القانون با شکستن سکوتش در قبال تلاش برخی طرف‌ها برای شخصی‌سازی اختلافات گفت، در راستای منافع مردم عراق، دستش برای بهترین روابط دراز است.

به گزارش مشرق، «نوری المالکی» رئیس ائتلاف دوله القانون سکوت خود را درباره روابط سیاسی و اختلافات موجود شکست و گفت که از موضع قدرت صحبت می‌کند و دستش برای بهترین روابط دراز است.

بیشتر بخوانید:

کلاف سردرگم تشکیل دولت در عراق

وی در یک مطلب در توئیتر نوشت: «عادت دارم که در زندگی سیاسی و اجتماعی خود به کسانی که اختلافات سیاسی و ملی را شخصی می‌کنند؛ پاسخی ندهم. پاسخ من به آن‌ها در عرصه سیاسی و امنیتی و دفاع از عراق و امنیت شهروندان و منافع آن‌ها و مقابله با کسانی که ریخته شدن خون مردم را کم اهمیت می دانند و اموال، دارایی‌ها و آزادی‌ها را مصادره می‌کنند، است».

المالکی افزود: «من از موضع قدرت و اقتدار و احساس مسئولیت به همه کسانی که به دنبال اختلافات، کینه و نفرت هستند می‌گویم که دست من برای بهترین روابط دراز است، البته اگر به نفع عراق و مردم آن باشد. در غیر این صورت من هرگونه رابطه و مشارکت با هیچ طرفی که به منافع عراق و حیثیت مردم لطمه می زند را دوست ندارم و از آن استقبال نمی‌کنم». 

این در حالی است که اخیرا گزارش‌هایی در خصوص وجود یک پروژه آمریکایی - اماراتی مبنی بر دامن زدن به اختلافات شخصی میان دو قطب بیت شیعی در "الاطار التنسیقی" (چارچوب هماهنگی) و جریان صدر به منظور تضعیف این مولفه مهم سیاسی در عراق منتشر می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس