لاینز: جنگ در افغانستان پایان یافته اما صلح تحکیم نشده است

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان اظهارداشت که جنگ افغانستان پایان یافته است اما هنوز صلح در این کشور تحکیم نشده است.

به گزارش مشرق، «دبورا لاینز» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد که جنگ در افغانستان پایان یافته است اما صلح در این کشور تحکیم نشده است. طالبان نباید بر اساس ایجاد ترس حکومت کند.

وی افزود که زمان آن رسیده است که طالبان بر اساس اعتماد حکومت کند. از همه مردم حفاظت کند و یک مذاکره بین الافغانی را برای آشتی ملی آغاز کند.

بیشتر بخوانید:

نیمی از مردم در افغانستان با گرسنگی شدید روبرو هستند

نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان از جامعه بین المللی نیز خواست تا از این کشور پشتیبانی کنند و تحریم‌های اقتصادی را کاهش دهند.

دبورا لاینز با اشاره به برخی گزارش‌ها از بازداشت و ربوده شدن افراد، از طالبان نیز خواست تا راهی را در نظر بگیرند که حقوق همه افغانها تضمین شود.

وی هفته گذشته نیز در کنفرانس اقتصاد افغانستان با تاکید بر ضرورت آزادسازی دارایی‌های افغانستان گفته بود که این مشکلات باید با تلاش مشترک بخش‌های دولتی و خصوصی حل شود.

نماینده سازمان ملل اظهار داشت که ما در سازمان ملل با حامیان مالی برای کمک‌ها و رفع تحریم‌ها بحث می‌کنیم، اقتصاد افغانستان باید احیا شود، ما می‌دانیم که کمک‌های بشردوستانه نمی‌تواند یک راه‌حل درازمدت باشد و باید برای حل بنیادی مشکلات اقتصادی افغانستان تلاش شود.

لاینز با تاکید براینکه زنان و دختران نیمی از جمعیت افغانستان را تشکیل می‌دهند، تصریح کرده بود که آن‌ها می‌توانند نقش حیاتی را در توسعه اقتصادی ایفا کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس