آمریکا هم در خبر رسانی‌ها و هم در عمل تنش‌افزایی می‌کند

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز تصریح کرد: آمریکا هم در خبر رسانی‌ها و هم در عمل موجب افزایش تنش می‌شود.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که مسکو نگران نقش آفرینی آمریکا در افزایش تنش میان روسیه با اوکراین است.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه با بیان اینکه این تنش با مداخلات آمریکا افزایش می‌یابد، تأکید کرد: آمریکا هم در خبر رسانی‌ها و هم در عمل موجب افزایش تنش می‌شود. ما با نگرانی اقدامات این کشور را دنبال می‌کنیم؛ چراکه این کار تنها باعث تشدید تنش‌ها می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: ایالات متحده ۸۵۰۰ سرباز را به حالت آماده باش درآورده تا در صورتی که ناتو تصمیم به فعال کردن یک نیروی واکنش سریع بگیرد، از آن حمایت کند. این موضوع بر مذاکرات امنیتی روسیه با ایالات متحده و ناتو تاثیری نخواهد داشت.

«دیمیتری پسکوف» در ادامه اضافه کرد: مذاکرات در مرحله فعلی به پایان رسیده و منتظر پاسخ‌ های مکتوب هستیم تا بدانیم چگونه و چه زمانی مذاکرات را ادامه خواهیم داد.

تنش ها بین غرب (آمریکا و ناتو) و روسیه بر سر بحران اوکراین بالا گرفته است.

غرب مسکو را به آماده شدن برای حمله به اوکراین متهم می کند و تهدید به انجام اقدامات تلافی جویانه مانند اعمال تحریم های فلج کننده بر مسکو و ارسال تسلیحات پیشرفته به کی یف نموده است.

روسیه اما تمام این اتهامات را رد کرده و می گوید که این غرب و ناتو است که با ارسال سلاح و استقرار تجهیزات و زیرساخت های خود در نزدیکی مرزهای روسیه مسبب اصلی بروز تنش ها در این منطقه شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس