آمریکا: نگران واگذاری اوکراین به دست نشاندگان روسیه هستیم

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا می گوید ادعای انگلیس درباره طرح مسکو برای ایجاد یک دولت دست نشانده در کی یف را جدی می گیرد.

به گزارش مشرق به نقل از نیویورک تایمز، «امیلی هورن» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا از ادعای مطرح شده از سوی انگلیس مبنی بر تلاش مسکو برای گماردن رهبر دست نشانده خود در اوکراین، ابراز نگرانی کرد.

بیشتر بخوانید:

نخستین قربانی تنش اوکراین-روسیه

هورن در هم صدایی با اتهام های بی اساس انگلیس مدعی شد: این دسیسه چینی به شدت مایه نگرانی است. مردم اوکراین از حق مسلم برای تعیین آینده خود برخوردار هستند. ما در کنار شرکای اوکراینی که از مسیری دموکراتیک انتخاب شده اند، می ایستیم.

روز گذشته، وزارت خارجه انگلیس مدعی شد که «یفگینی موراییف» نماینده سابق پارلمان اوکراین می تواند گزینه احتمالی مسکو به عنوان رهبر دست نشانده اوکراین باشد.

این در حالی است که این فرد از سال ۲۰۱۸ در لیست تحریم های روسیه قرار دارد.

همزمان، سرویس مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد که پس از دیدار وزیران خارجه آمریکا و روسیه در «ژنو»، رئیس جمهور آمریکا با تیم امنیت ملی این کشور درباره اوضاع در اوکراین تشکیل جلسه داده است.

سرویس مطبوعاتی کاخ سفید در این باره مدعی شد: رئیس جمهور بایدن در جریان وضعیت فعلی عملیات نظامی روسیه در مرزهای اوکراین قرار گرفت و در مورد تلاش‌های فعلی برای کاهش تنش‌ها از طریق دیپلماسی و همچنین طیف وسیعی از اقدامات بازدارنده که در هماهنگی کامل با متحدان و شرکایمان انجام می شوند، از جمله ارسال کمک‌های امنیتی به اوکراین که در دست اجرا است، گفتگو کرد.

روسیه هرگونه ادعا مبنی بر تدارک حمله به اوکراین را رد می کند حال آنکه درباره عضویت این کشور در ناتو هم هشدار داده و آن را از خطوط قرمز خود برشمرده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس