طالبان: به تحصیل دختران با حفظ ارزش‌های اسلامی متعهد هستیم

وزیر تحصیلات عالی طالبان در دیدار با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان تاکید کرد طالبان با حفظ ارزش‌های اسلامی نسبت به تحصیل دختران متعهد است.

به گزارش مشرق، وزارت تحصیلات عالی طالبان اعلام کرد که «عبدالباقی حقانی» وزیر تحصیلات عالی، «لطف الله خیرخواه» معاون علمی وزارت تحصیلات عالی، «اسامه عزیز» رئیس دانشگاه کابل و «طارق کمال» رئیس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی طالبان با «دبورا لاینز» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان دیدار کردند.

براساس بیانیه منتشر شده، در این دیدار حقانی در رابطه با سیاست و برنامه‌های طالبان در بخش تحصیلات عالی و همچنین برنامه‌های وزارت تحصیلات عالی به نماینده دبیرکل سازمان ملل توضیحات داد.

وی با تاکید بر اینکه طالبان با در نظرداشت رعایت ارزش‌های اسلامی و افغانی نسبت به تحصیل پسران و دختران متعهد است، جریان داشتن آموزش در دانشگاه‌های خصوصی را گواهی بر این ادعا دانست.

وزیر تحصیلات عالی در ادامه نیز با اشاره به تحصیلات عالی در افغانستان از نماینده سازمان ملل خواست تا در این بخش کمک کند.

رئیس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی در افغانستان نیز با ارائه توضیحات به لاینز گفت که پس از حاکمیت طالبان برای جلوگیری از سیستم مختلط طرحی به وزارت تحصیلات عالی ارائه شد که مورد تایید قرار گرفت و روند اجرای آن جریان دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس