خاندوزی نمایه

وزیر امور اقتصادی و دارایی در بازگشت از سفر به روسیه گفت: قرار شد تجار ایرانی که با روسیه کار می‌کنند، بتوانند از شبکه بانکی مشترک بین ایران و روسیه استفاده کنند.

به گزارش مشرق، سید احسان خاندوزی  وزیر امور اقتصادی و دارایی هنگام برگشت از سفر روسیه در ویدئویی از فرودگاه مسکو اعلام کرد: اتفاقات خوبی برای توسعه تجارت و روان شدن صادرات و واردات بین دو کشور همسایه ایران و روسیه در حال انجام است در حال حاضر کمتر از 5 درصد کل تجارت خارجی روسیه با ایران انجام می‌شود.

به گفته وی، سرمایه‌گذاری بیشتر در این زمینه باعث ایجاد شغل بیشتر و رونق تولید در طرف ایران می‌شود و سهم بیشتری از بازار روسیه می‌تواند در اختیار تجار ایرانی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

"روسیه" راه‌آهن رشت-آستارا را احداث می‌کند

وی همچنین گفت:‌در ملاقاتی که با وزیر اقتصاد روسیه داشتم تقریبا تمام پیشنهادهای طرف ایرانی را پذیرفتند و جالب بود نکاتی که به همتای روسی خود منتقل کرده بودم به رئیس‌جمهور روسیه منتقل شده بود بگونه‌ای که رئیس‌جمهور ما گفت آقای پوتین گفته است که وزیر اقتصاد شما نکاتی را به وزیر اقتصاد روسیه منتقل کرده که مدنظر ما هم قرار دارد.

ببینید:

فیلم/ خط اعتباری ۵ میلیارد دلاری میان ایران و روسیه

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین گفت: فرصت خوبی برای گفت‌وگو با بانک همکار با بانک ملی ایران در روسیه انجام دادم که بخشی از سهام آن بانک متعلق به بانک ملی ایران است و مشکلات به نحو خوبی شناسایی شد و قرار شد تجار ایرانی که با روسیه کار می‌کنند، بتوانند از شبکه بانکی مشترک بین ایران و روسیه استفاده کنند.

وی ادامه داد: همچنین دانشجویان زیادی از ایران در روسیه هستند که توافق شد این افراد بتوانند کارت بانک روسی داشته باشند و با این کارت بتوانند هم در روسیه و هم در ایران کارهای خود را انجام دهند.

به گفته خاندوزی،  جلسه خوبی هم در روسیه با تجار ایرانی مقیم روسیه انجام شد، همچنین یک نشستی با فعالان روسی در بازار ایران انجام شد.

وی این نکته را هم گفت: در مورد دالان تجاری یا کریدور شمال ـ جنوب توافقات خوبی صورت گرفت که بتوانیم با تکمیل قطعه‌ای از راه‌آهن رشت ـ آستارا بندرعباس را از طریق راه‌آهن به شرق روسیه و سن پطرزبورگ متصل کنیم و در مرحله آینده این خط آهن به شمال شرق اروپا و فنلاند متصل کنیم.

وی تأکید کرد: منافع زیادی برای تجار و کشور ما و رونق تولید در همکاری اقتصادی با روسیه وجود دارد.

خاندوزی در فرودگاه مسکو (دانلود)

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس