سید جمال ساداتیان

به نظرم حتماً باید نمایش فیلم‌های خارجی نیز در دستور کار سالن‌ها قرار بگیرد. در حال حاضر بخش اعظمی از سالن‌ها در اختیار فیلم‌های ایرانی است و معدودی فیلم‌های خارجی را نمایش می‌دهد.

به گزارش مشرق، سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده سینما درباره روند سالن‌سازی و تجهیزات زیرساختی در دو سال اخیر عنوان کرد: سالن‌داری و سینماسازی یک تخصص است. امروز با توجه مال‌هایی که در کشور ساخته می‌شود و سالن‌های نمایش نیز در کنارش قرار می‌گیرند، باید تخصص در مدیریت آن‌ها را لحاظ کرد. به نظرم باید تسهیلات و سالن‌هایی ارزان قیمت در اختیار تهیه‌کنندگان بگذارند یا کسانی که مدیریت سالن‌ها را برعهده دارند، بتوانند سهام واحدهای فرهنگی را تماماً خریداری یا بخشی از آن را بخرند تا در مدیریت صرفاً در مقام یک کارمند ساده نباشند بلکه اعمال قدرت مالکیتی نیز داشته باشند. این سالن‌ها باید با این فرمول توسعه یابد که ما در نهایت با هر سلیقه فکری، جایی برای نمایش همه انواع فیلم‌ها داشته باشیم و بهترین فضا پردیس‌های سینمایی هستند.

وی افزود: از منظر استانداردهای جهانی هنوز به لحاظ کمی و تعدد سالن‌ها از دنیا بسیار عقب هستیم و بسیاری از شهرهای ایران متاسفانه هنوز سالن سینما ندارند.

این تهیه کننده توضیح داد: سرعت و روند ساخت سینماها در حال حاضر مطلوب است و موسسه بهمن سبز نیز در دو سال اخیر در این حوزه فعال بوده است. به نظرم حتماً باید نمایش فیلم‌های خارجی نیز در دستور کار سالن‌ها قرار بگیرد. در حال حاضر بخش اعظمی از سالن‌ها در اختیار فیلم‌های ایرانی است و معدودی فیلم‌های خارجی را نمایش می‌دهد. امیدوارم شرایطی فراهم شود که سینماگران ایرانی بتوانند به واسطه نمایش فیلم‌های خارجی در سالن‌ها در رقابت با فیلم‌های خارجی قرار بگیرند و به لحاظ تکنیکی تلاش بیشتری کنند. ضمن اینکه برخی از مخاطبان اساساً به فیلم‌های خارجی علاقه دارند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس