سوریه نمایه

سفیر ایران در سوریه گفت، تهران اشغالگری در سوریه از سوی هر کشور یا نیرویی را بشدت محکوم می‌کند و نیروهای آمریکایی باید سوریه را ترک کنند.

به گزارش مشرق، «مهدی سبحانی» سفیر ایران در سوریه در گفت‌وگویی با وب‌سایت «العهد» از افق‌های روابط اقتصادی میان دمشق و تهران سخن گفت و در ادامه بر اهمیت تغییر ذهنیت رایج درباره اوضاع امنیتی در سوریه تاکید کرد و بر رد حضور غیرقانونی تمام قوای تروریستی و اشغالگر تأکید کرد.

وی گفت، همکاری اقتصادی و تجاری میان ایران و سوریه و مشارکت ایران در بازسازی سوری امری مهم است و دو کشور در مرحله‌ای حساس به سر می‌برند و با جنگ اقتصادی و تحریم‌های بسیار دست و پنجه نرم می‌کند به همین دلیل باید بر جنبه اقتصادی و تجاری متمرکز شد.

سبحانی افزود، طی ماه‌های گذشته تعدادی نمایشگاه در سوریه برگزار شده که حدود ۱۲۰ شرکت ایرانی در آن حضور یافته‌اند. تهران با شرکت در این نمایشگاه‌ها اهداف زیر را دنبال می‌کند:

اول؛ نشان دادن اینکه سوریه از امنیت و ثبات برخوردار است و فراهم کردن زمینه برای بازرگانان تا به سوریه بیایند و با چشم خود ببینند که اوضاع در سوریه امن است.

دوم؛ تأکید بر ایجاد فرصتی برای شرکت‌ها به منظور شناسایی نیاز بازار سوریه برای سرمایه‌گذاری

سوم؛ توانمندسازی شرکت‌های ایرانی برای امضای قرارداد با همتایان سوری خود و دیدار میان مقامات شرکت‌های ایرانی و مسؤولان سوری در زمینه‌های مختلف تجاری، اقتصادی و صنعتی.

رد اشغالگری در سوریه

سفیر ایران در ادامه گفت، ایران به شدت اشغالگری در سوریه از سوی هر کشور یا نیرویی را خواه در جولان، شمال غرب یا شمال شرق سوریه محکوم می‌کند.

سبحانی درباره حضور نیروهای آمریکایی در سوریه هم گفت: این نیروها ناچار به خروج از اراضی سوریه خواهند شد. ما نمی‌توانیم زمانی برای این امر مشخص کنیم اما رخ خواهد داد و باید رخ دهد.
 
وی افزود، در دوران جنگ سرد قدرت‌های بزرگ مصیر امور را مشخص کردند اما امروز قدرت‌های جدیدی اختیار امور را در دست دارند و آمریکا دیگر قادر به تعیین سرنوشت منطقه نیست بلکه قدرت‌های جدیدی به وجود آمده‌اند و یکی از این قدرت‌ها، محور مقاومت است. امروز زمین و نوع بازی تغییر کرده است.

سبحانی در ادامه از گشایش در روابط خارجی سوریه استقبال و ابراز امیدواری کرد که این گشایش‌ها در روابط خارجی در تقویت ثبات، پیشرفت، امنیت و توسعه اقتصادی سوریه مفید واقع شود.

وی در پایان تأکید کرد، دشمنان سوریه باید بفهمند که سیاست آنها در قبال سوریه شکست خورده و جز خسارت و ضرر برای ملت‌های منطقه چیزی نداشته است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  8 0
  احسنت، یانکی ها و ترکها رو با تیپا بندازینشون بیرون از سوریه و عراق!!!
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  2 6
  روسیه برود؟
  • IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
   5 0
   اونهایی که دعوت نشده اونجا هستند گورشونو گم کنن یانکی، مفهوم شد؟؟!
 • IR ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  1 1
  ایران رو بیرون نکنن صلوات! کمونیست ها بمونن نگهبان مقدسات باشن خخخخخ
 • IR ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  0 0
  با سلام ابتکار عمل محور مقاومت قابل تحسین است. زمان آن فرا رسیده است که محور مقاومت پس از تحمل ملیون ها کشته و آواره و تخریب تاسیسات شهری و شهرهای بزرگ و کوچک با صدای بلند ضمن اخراج قهری آمریکا از منطقه کلیه خسارت ها را از محور غربی و عبری و عربی استیفا نماید‌. غرب محور شرارت و تهدیدی برای صلح جهانی و بشریت است . امروز روز بیداری دنیای اسلام است و بایستی بر این محور دیپلماسی کشور معماری و به پیش برده است‌
 • IR ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  0 0
  آمریکا نه تنها ازسوریه بلکه باید از آمریکا برود
 • IR ۲۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  0 0
  اسرائیل تولید کننده وانتشار دهنده وشیوع دهنده ویروس کرونا در انگلستان واروپا وامریکاست،اسرائیل به خاطر انتقام هولوکاست از اروپا وبه خاطر اخراج یهودیان از انگلستان به فلسطین ، کشور انگلستان را با ویروس کرونا مورد حمله قرار داده .اسرائیل عامل اصلی تولید ویروس هوشمند کرونا در جهان است وهر روز یک نوع ویروس دست ساز را به جان بشریت می ندازه باهزینه ای اندک جمعیت کثیری ازجهان رو نابود میکند. وکشورهای هدفش هم اروپا وامریکاوعلی الخصوص انگلستان است چون انگلستان بیشترین جمعیت یهودی را از انگلستان اخراج وبه فلسطین مهاجرت داد . وبه همین خاطر کشور انگلستان بیشترین تلفات کرونا را نسبت به جمعیتش دارد. درجنگ جهانی دوم هم اسرائیلی ها سابقه این جنایت را داشتند و با انتشار ویروس تیفوس در کشورهای اروپایی باعت کشتار عظیمی در کشورهای اروپایی شدند.اروپا وامریکا مهد مسیحیت هستند ودشمن مسیحیان ومهد مسیحیان، یهود واسرائیل است .واسرائیل ویهود همیشه به دنبال کشتن حضرت عیسی مسیح ع ونابودی جمعیت مسیحیت کل جهان بوده است .امریکا واروپا می بینند اسرائیل با دهن کجی به امریکا واروپا درخصوص برجام دارد مسیحیان فلسطین را در هم می کوبد و روی شهر های مسکونی سوریه وفلسطین وغیر نظامیان بمب می ریزد اسرائیل دشمن کل جهان وکل ادیان الهی و دشمن بشریت است.ایا زمان ان نرسیده است امریکا واروپا که مهد مسیحیت هستند جلو بربریت وجنایات اسرائیل ودشمن تاریخی مسیحیت که همان اسرائیل است با یستند واو را سرجایش بنشانند واین غده سرطانی با همدستی ترکیه واردوغان را قبل از انکه به سرزمین اروپا سرایت کند ریشه کن کنند.اگر اسرائیل به ان اندازه به قدرت برسد انتقام سختی از اروپا وامریکا خواهد گرفت وبلاهای بدتر از فلسطین را بر سر اروپا خواهد اورد.
 • IR ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  0 0
  با سلام ابتکار عمل محور مقاومت قابل تحسین است. زمان آن فرا رسیده است که محور مقاومت پس از تحمل ملیون ها کشته و آواره و تخریب تاسیسات شهری و شهرهای بزرگ و کوچک با صدای بلند ضمن اخراج قهری آمریکا از منطقه کلیه خسارت ها را از محور غربی و عبری و عربی استیفا نماید‌. غرب محور شرارت و تهدیدی برای صلح جهانی و بشریت است . امروز روز بیداری دنیای اسلام است و بایستی بر این محور دیپلماسی کشور معماری و به پیش برده است‌

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس