امیرعبداللهیان: حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را در مجامع بین‌المللی پیگیری خواهیم کرد

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را در مجامع بین‌المللی از نظر حقوقی پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش مشرق، در دیدار سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، موضوعات مختلف همکاری‌ها در زمینه پدافند غیرعامل از جمله توسعه روابط کشورمان با سایر کشورهای دنیا، پیگیری‌های حقوقی و سیاسی از سوی وزارت خارجه در محافل بین المللی، ایجاد بسترهای لازم جهت مراودات و گفتگوهای علمی- پدافندی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

امیر عبداللهیان در این دیدار ضمن برشمردن توانایی‌ها و ظرفیت‌های علمی کشورمان و نیاز سایرکشورها از جمله برخی همسایگان در زمینه مسایل مربوط به پدافند غیرعامل، نسبت به استفاده از همه ابزارهای حقوقی و سیاسی موجود در وزارت خارجه، برای توسعه و بروز آوری هرچه بیشتر این دانش بومی، اعلام آمادگی کرد.

امیرعبداللهیان: حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را در مجامع بین‌المللی پیگیری خواهیم کرد

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین گفت: حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را در مجامع بین‌المللی از نظر حقوقی پیگیری خواهیم کرد.

در این دیدار، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز با ابراز امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با وزارت امور خارجه در دولت جدید، مهمترین هدف سازمان را رصد و مهار تهدیدات و کاهش مخاطرات و آسیب پذیری کشور در برابر تهدیدات خارجی اعلام و به شکل گیری تهدیدات نوین در فضای بین المللی اشاره و بر لزوم انجام اقدامات متناسب حقوقی و سیاسی در این فضای جدید اشاره نمود.

سردار جلالی در ادامه با تاکید بر این موضوع که امروز دشمنان ما عملیات علیه زیرساخت‌های حیاتی کشور را در دستور کار خود قرار داده اند، بر لزوم دفاع جمعی و هم افزا در برابر تهدیدات تاکید کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه با تاکید بر توانایی‌های کشورمان در حوزه پدافند غیرعامل از جمله دارا بودن بیش از ٢۵٠ کالای راهبردی، نسبت به همکاری با سایر کشورهای دوست اعلام آمادگی کرد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • مصطفی IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
  1 2
  مجامع بین المللی شمارا قبول ندارند و تحریمتان کردند
 • CA ۰۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۸
  1 2
  بعد کار پدافند غیر عامل دقیقا چی هست هر حمله سایبری مهم که انجام شده موفق بوده . شاید بهتر باشه یک فرد تحصیلکرده و متخصص مسول پدافند غیر عامل کرد
 • ایرانی US ۲۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۸
  0 1
  پیگیری شما دستاوردی نخواهد داشت بی خودی وقتت را تلف نکن. کشور را قوی کن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس