کد خبر 1318559
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۱
قمه

برخی از صحنه های وحشتناک زورگیری این باند در فضاهای مجازی منتشر شده بود.

به گزارش مشرق، اعضای یک باند مخوف سرقت که به سرکردگی «محکوم فراری» از شهروندان مشهدی، در خیابان های خلوت زورگیری می‌کردند در حالی درون یک کافه قلیان کشی به دام افتادند که پخش تصاویری از صحنه های وحشتناک زورگیری آنان موجی از نگرانی را ایجاد کرده بود.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی روز گذشته در تشریح ماجرای دستگیری اعضای این باند خطرناک گفت: طی چند ماه گذشته، تجزیه و تحلیل گروه های کارشناسی درباره محتویات پرونده های جرایم خشن، حکایت از آن داشت که شگردی از زورگیری در خیابان های خلوت مشهد رو به افزایش است و روندی صعودی دارد.

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده افزود: با به دست آمدن این اطلاعات، بی درنگ گروه‌های تخصصی از کارآگاهان زبده با نظارت مستقیم سرهنگ مرادی(رئیس اداره مبارزه با سرقت) وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده ای را در این باره آغاز کردند چرا که وقوع جرایم خشن موجب ایجاد نگرانی و احساس ناامنی در جامعه می شود و با تاکید صریح سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) این جرایم خط قرمز پلیس است که باید با حساسیت ویژه ای پیگیری شود.

زورگیری با قمه در خیابان‌های خلوت +عکس

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: ریشه یابی های کارشناسی درباره شگرد زورگیران و مناطق جغرافیایی وقوع جرم، کارآگاهان را به سوی موتورسوار ۲۴ ساله ای به نام «مهرداد» کشاند که سال گذشته توسط کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن و به جرم زورگیری های گسترده دستگیر شده بود.

وی اضافه کرد: در حالی که پلیس احتمال می داد این مجرم خطرناک در زندان باشد اما بررسی تصاویر صحنه های زورگیری نشان داد که او همچنان به تبهکاری های خود ادامه می دهد. سرهنگ شفیع زاده اضافه کرد: بررسی های تخصصی پلیس با هماهنگی دستگاه قضایی بیانگر آن بود که این مجرم ۲۴ ساله، پس از محاکمه در دستگاه قضایی و با صدور حکمی قاطع به تحمل ۱۱ سال زندان محکوم شده است اما در اثنای رسیدگی به پرونده، متواری شده و دوباره باند مخوف دیگری برای ادامه تبهکاری هایش تشکیل داده است.

وی گفت: این درحالی بود که دستور دستگیری وی از سوی قضات اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد نیز صادر شده و از مدتی قبل تحت تعقیب قرار داشت.

رئیس پلیس با تجربه آگاهی خراسان رضوی در ادامه این گفت وگوی اختصاصی و با اشاره به آغاز عملیات های سری و نامحسوس کارآگاهان برای شناسایی مخفیگاه «محکوم فراری» افزود: با صدور دستوری ویژه از سوی سردار سرتیپ تقوی، برای پایان دادن به تبهکاری های اعضای این باند خطرناک که برخی از تصاویر صحنه های زورگیری آن ها در فضای مجازی نیز منتشر شده بود بلافاصله گروه ورزیده ای از کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ "جواد میش مست" به رصدهای اطلاعاتی پرداختند تا این که مشخص شد این محکوم فراری و دیگر همدستانش در یک کافه "قلیان کشی" دورهم جمع می شوند تا اقدامات مجرمانه خود را برنامه ریزی کنند.

وی خاطر نشان کرد: ردیابی های ویژه که به طور شبانه روزی ادامه داشت بالاخره ساعت حضور اعضای این باند مخوف در پاتوق مذکور را برای کارآگاهان نمایان کرد و آنان در ساعت ۲ بعدازظهر بیست و هفتم آذر و در پوشش های مبدل این کافه زیرزمینی در بولوار طبرسی شمالی را به محاصره درآوردند و سپس در یک عملیات هماهنگ و ضربتی مهرداد (محکوم فراری) را به همراه ۴ عضو دیگر این باند به دام انداختند .

سرهنگ جواد شفیع زاده اضافه کرد: در بازرسی بدنی از متهمان ۴ دستگاه گوشی تلفن سرقتی کشف شد و آنان برای انجام بازجویی های تخصصی به دایره مبارزه با جرایم خشن انتقال یافتند. وی با قدردانی از صدور دستورات قاطع قضایی توسط قاضی "قنبری راد" (قاضی شعبه ۶۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب) تصریح کرد: در ادامه این عملیات بلافاصله کارآگاهان با دستورات ویژه مقام قضایی مخفیگاه اعضای این باند را نیز مورد بازرسی قرار دادند که بیش از ۴۰ دستگاه گوشی تلفن سرقتی از لای پتو در مخفیگاه سردسته این باند خطرناک کشف شد که بررسی سریال آن ها نشان داد؛ گوشی های مذکور را فقط طی یک ماه گذشته از شهروندان زورگیری کرده اند .

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به اهمیت و حساسیت پرونده های زورگیری در مشهد، تحقیقات درباره جرایم خشن اعضای این باند با هماهنگی مقام قضایی وارد مرحله جدیدی شد و متهمان پرونده به ۲۰۰ فقره زورگیری با قمه اعتراف کردند، به گونه ای که تاکنون ۱۲۳ تن از مال باختگان که طعمه اعضای این باند قمه کش قرار گرفته‌اند با مراجعه به پلیس آگاهی آنان را شناسایی کرده اند.

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده با اشاره به این که اعضای این باند تبهکاری بین ۱۸تا ۲۴ سال دارند، خاطر نشان کرد: بررسی های بیشتر درباره دیگر افراد مرتبط با این باند همچنان ادامه دارد و شهروندانی که طعمه باند "محکوم فراری " شده اند برای شناسایی آنان به دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی مراجعه کنند.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 54
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 18
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  80 5
  اگه ۴ نفر از آنها را در میدان شهر به دار مجازات آویزان می کردند قطعا" کسی دیگه جرات چنین تخلفاتی را نداشت.
  • IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   28 0
   وقتی حد اسلام قطع انگشت و دست است و از ترس دشمنان اجرا نمی شود هر روز اینها وقیح تر می شوند
  • IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   21 0
   چرا تصویرشون کامل منتشر نمیشه؟
  • ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   21 1
   اینا باید به عنوان مفسد فی الارض معرفی و اعدام بشن تا عبرت سایرین گردند.
  • IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   21 0
   اعدام هم نکردید به درک دست یا پای این افراد را قطع کنید
  • امیر علی IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   1 0
   من یادمه از ۲۰ سال پیش تو میدون شهر این جور آدمارو به ((دار مجازات)) به گول شما می آویختند.اگر اون ها میخواست مواثر باشه الان دیگه شاهد چنین صحنه هایی نمیشدیم...
  • محسن IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
   2 0
   همه مردم باید بر حکم اعدام اراذل و اوباش مسلح تاکید کنند تا قوه قضائیه تکانی بخورد و بفهمد این درخواست ملت ایران است تا با امنیت زندگی کنند
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  52 3
  دادگاه محترم لطفا قاطع برخورد کنید و بعد از چند ماه اینها رو رها نکنید.
  • اریا IR ۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   6 2
   قاضی دیگه چیکار کنه وقتی مدام اعلام میکنن زندان ندین،یا بعد یه مدت آزاد کنید،قاضی طبق قانون مجازاتو تعیین و یا اعلام رهایی میده. شوهرم قاضی بود،تو جلسات قضایی هم به کررات میگن زندان ندین تا جایی که امکانش هست.
 • IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  3 42
  نفری دو تومن ماهیانه بهشون بدید به شرط اینکه خلاف رو بذارن کنار اینها فقط دنبال گذران وقتن دیگه هدف و .. ندارن
  • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   8 0
   بیچاره اینها به روزی ۲ میلیون هم قانع نیستند چه برسه به ماهی ۲ میلیون ، تن کار و لقمه حلال در آوردن هم ندارن
  • IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   11 0
   دو تومن هزينه قليان يكروزشونه . اينها از امنيت بعد از دستگيري مطمئن هستند و زندان رو براي هواخوري و پركردن رزومه ميرن
  • IR ۲۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
   0 0
   در زندان هم به خاطر پولشان بالا نشینن پ میرن هتل
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  22 18
  همه جوان و بیکار . محیط زندگی در ایران مخدوش شده است . علت آن هم معلوم است
  • ناشناس IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   2 3
   زندگی برامون نمونده که حرفش رو بزنیم . نابود شدیم رفت . تازه با برداشتن ارز ترجیحی 4200 ریالی . دیروز رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مصاحبه کرده و گفته منتظر تخم مرغ 140.000 ریالی باشید . می دونم منتشر نمی کنید چون دیگه شرافتی نمونده برامون که بخواهید چیزی رو منتشر کنید .
  • محمد IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   9 0
   دوست عزیز اوضاع مالی من هم خوب نیست و توی یه کارگاه کارگری میکنم اما این دلیل نمیشه که با قمه بیافتم به جون آدمهای دیگه که اونا هم هزار تا بدبختی دارن
  • IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   2 1
   کار زیاده ولی متاسفانه همه برای پول در آوردن دنبال نزدیکترین وراحتربن راه هستند ثانیا اگه هم بازار کار خرابه اعتقادات ودینم خرابه که این کار انتخاب میکنند وبا چوب وقمه به جون مردم میافتند
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  7 1
  حکم محاربه برای کسی که قمه رو مردم وناموس مردم می کشه برای همین وقتهاست .این جور آدمها اصلاح نمیشن وتو زندان هم کلی آدم دیگر رو آلوده تر می کنند .هزار نفر هم از این موارد رو در سال اعدام کنند نباید به کسی بربخوره .معلوم نیست مماشات برای چی هست .
  • IR ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   5 0
   اول قطع دست و بعد تکرار بشه نباید اعدام کرد؟ خجالت بکشید احکام اسلام رو اجرا کنید.
  • مرتضی IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
   0 0
   اینها اصلا آدم نیستند.هرحیوانی شرف دارد بر صدتا از این اراذل واوباش قمه کش.
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  4 0
  الان با این تصاویری که چاپ کردید ملت باید اینها رو شناسایی کنن یا نکنن؟ تکلیف چیه؟؟؟
 • محمد IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  0 3
  البته این را بایستی مورد توجه قرار گیرد اینها خودشان قربانی فقر فرهنگی جهالت فقر مالی تهاجم فرهنگی دنیای مجازی وقصور خانواده در تربیت فرزندان هم هستند
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  6 0
  به دلیلی ۴۸ ساعت در زندان مرکزی مشهد بسر بردم! دیدم مجرمانی که برای دوازدهمین بار بود به زندان افتاده بودند!!! ۱۱ بار ۱۴ بار!!! کسی که برای دزدی ۱۴ بار به زندان افتاده و دوباره آزاد میشه معلومه دو روز نمیشه دزدی میکنه تا دستکیر بشه و برگرده زتدان!!!
 • پرویز DE ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  5 11
  یک عده تنها راه حل مشکلات اجتمائی را اعدام و کشتن میدانند ، باید این آقائی را که پیشنهاد کرده چهار نفر را بدار بکشند به پای چوبه دار برد و طناب دار یک جوان هجده ساله را بدستش ذاذ و گفت بفرما بکش ، کدوم خطرناک ترند ؟ جوان هجده ساله بیکار و بی پول و پرورش یافته در یک جامعه عوضی یا این آقائی که به این راحتی حکم قتل این جوان را صادر میکنه ، نباید بحال کشور گریست ، امثال این آقا صبح زود پسر چهار پنج ساله اش را خواب آلود بغل کرده و به تماشای اعدام میبره ، البته برای تربیت بهتر بچه پنج ساله اش ، بفکر درمان این جامعه بیمار باشید ، اعدام جامعه را اصلاح نخواهد کرد بلکه تنها موجب ارضاء بیمارانی میشه که از جان دادن یک جوان هجده ساله بالای دار لذت میبرند ، زندان هم دوای درد نیست ، زندان از این جوان موبایل دزد ، یک راهزن مسلح میسازه ، این جوان تحصیل و موقعیت شغلی لازم داره ، امید به آینده ، یک جوان نمیتونه هر روز دستش را برای گدائی جلوی پدری دراز کنه که خودش بیکار و فقیره ، کشور ما یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهانه ، بخاطر خدا بفکر این مردم باشید ، شما که فاتحین اشغالگر خارجی نیستید ، مگر میشود کشوری که بزرگترین ذخائر انرژی جهان را دارد به این فلاکت بیفتد ، چه کردید با این کشور !!!؟
  • علیرضا IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   3 0
   کو گوش شنواااااااا؟
  • مرتضی IR ۰۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
   1 0
   دار زدن برای این افراد قمه کش کم است بدون زجرزود راحت میشوند .باید این اراذل و اوباش را لازم است آنقدر با کابل بزنند تا بمیرند .
 • سامان US ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  2 2
  زنده زنده بسوزونیدشون
 • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  6 0
  لطفا تصاویر اینها را استتار نکنید عکس واقعب رابزارید
 • IR ۱۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  4 0
  همه مجرمین جالبه سابقه دارهستند باید اینگونه جرایم قطع دستی اعدامی چیزی داشته باشه که این مجرم احساس امنیت نکنه و هر روز شاهد این مشکلات نباشیم
 • تک سوار DE ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  0 6
  وقتی مهدوی کیا به سبک خودش به قانون دهن کجی می کنه معلومه که افراد پایین جامعه هم سبک خودشون رو برای قانون شکنی پیدا می کنند.
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  2 0
  موضوع باید ریشه یابی بشه آمار دزدی و قتل و جنایت و قمه کشی و زورگیری در مشهد خیلی زیاده . پلیس باید ضرب شصت نشون بده که جوون های مشهد به راحتی نتونن زورگیری کنن
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  5 0
  پلیس تون که کاملا دست بسته است حتی جرات نداره از اسپری استفاده کنه چه برسه به سلاح،مجبور به مجرم التماس کنه که خودش تسلیم کنه،پلیس دچار انفعال کردین زندانها رو هم تحت تاثیر و القای رسانه های غربی و ضد انقلاب تبدیل به هتل کردین و هیچ خلافکاری کوچکترین ترسی از زندان نداره با این وضعیت انتظار دارید جرم و جنایت کم بشه،چرا فکری بحال امنیت داخلی کشور نمیکیند،داعشی های وهابی رو تونستیم نابود کنیم ولی نمیدونم تو داخل کشور چه خبره که داعشی های داخلی اینقدر راحت عرض اندام میکنن،اگر نیروی انتظامی و قوه قضاییه توان برخورد ندارن باید واگذار کنن به سپاه تا ریشه اینارو بخشکونن
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  7 0
  این مجرم ۲۴ ساله، پس از محاکمه در دستگاه قضایی و با صدور حکمی قاطع به تحمل ۱۱ سال زندان محکوم شده است اما در اثنای رسیدگی به پرونده، متواری شده و دوباره باند مخوف دیگری برای ادامه تبهکاری هایش تشکیل داده است. خداوکیلی قاطعیت دادگاه و پلیس آمریکا رو مقایسه کنید با ایران !!!!!
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  2 0
  فقط اعدام .
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  5 0
  اینقدر بزنندشون که صدای سگ بدن
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  5 0
  فقط کار در معدن زغال سنگ
 • سینا IR ۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  2 0
  دزدی را در میدان شهر محاکمه می‌کردند شخصی از دیگری پرسید آنجا چ خبر است؟ جواب داد:دزد روز است که دارد دزد شب را محاکمه می‌کند. وقتی بزرگان دزد هستند نتیجش میشه این
 • IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  2 0
  حمل هرگونه سلاح چه سرد چه گرم اگربا مجوز باشد بخصوص سلاح گرم جواز دار بامبداو مقصد مشخص باشد درغیر اینصورت ده سال حبس بدون عفو ازشهید شدن نیروهای انتظامی و محیط بان وکشتن مردوم بیگناه جلو گیری میکند
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  2 0
  آقایان مجلسی موافقت کنید قمه کش ها ده سال بروند حبس بدون عفو و بدون غذا بجای اینکه ازبیت المال پذیرایی بشوند مهمان جیب مبارکشان باشند شکل قمه هم یادشون می رود
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  1 1
  فورا در چهارراه آزاد شهر اعدام شان کنید این زورگیران جانی رو...
 • م IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  2 0
  شهر ایرانشهر خیلی سرقت زیاده اگه مقاومت کنی راحت آدم میکشن. باید برخورد شدید بشه و حق اینا اشد مجازاته.
 • سیدرحیم IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  8 0
  چرا چهره آدم خلافت کار را منتشر نمی کنید ؟ بدون محاکمه همشون رو اعدام کنید . بزارید مملکت از این موجودات کثیف حیوان صفت پاکسازی بشه تا مردم با امنیت کامل از خونه هاشون بیرون بیان.
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  0 0
  اگر مسئولین وقضات از انواع(حفاظت وامنیت،خانه ومجتمعهای اختصاصی محصور ومحفوظ،انواع سلاح وبادیگارد،خودروولاسهای صد گلوله و....)استفاده نکنند ومثل بقبه مردم زندگی کنند،حداقل دو اتفاق میافتد-۱-شدیدا جلوی این سارقان ومفسدان خودی ونخودی می ایستند-۲-مسئولین وقصات خودشان فاسد نمیشوند چون خواهند فهمید اگر فساد وارتشا وپارتی بازی کنند،باعث میشه جامعه وحتی خانواده وخودشان درناامنی بسر ببرند
 • IR ۱۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  0 0
  دهه ی ۷۰ و ۸۰ تحمل فقر را ندارن
 • CA ۲۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  0 0
  واقعا این چه مجازات های آبکی هست برای این اشعال های بدرد نخور قائل میشوید دلتون برای قربانی ها بسوزه نه قاتلین این جوری
 • معمولی IR ۲۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  2 0
  وقتی تورم تو مملکت بی داد میکنه و قیمتها ساعتی افزایش پیدا میکنه باید هم مردم به دزدی وقارت یکدیگر روی بیاورند.با این اوضاع که داریم می ریم جلو بزودی شاهد قتل وقارت های بیشتری خواهیم بود.این هم یک سیاست است که ملت را گشنه تر کرد تا خودشان بمان خودشان بیفتند و همدیگر را قربانی کنند.بی کاری وبی پولی و هزاران درد دیگر فقط باعث فساد بیشتر جامعه میشود..
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  0 0
  اگر حکم قاطع قران اجرا میشد این مشکلات نبود مشکلات جامعه دلیل وقوع چنین جرائمی نمیشه
 • IR ۲۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  0 0
  هر دست داد ی به همان دست بدی
 • کوروش IR ۲۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  0 0
  اگر در کویر ویا جزیره اردوگاه کار اجباری بزنند وبه جای زندان یه شغلی یاد گرفته و تولیدی انجام دهند تا محکومیت خود را سپری کنند .
 • مرتضی IR ۰۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
  0 0
  اراذل واوباش ودزدهاوقمه کش ها درهر صورت شایسته اعدام شدن هستند.
 • IR ۰۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
  0 0
  اگر حکم قاطع قران اجرا میشد این مشکلات نبود چون با قاطعیت باهاشون برخورد نمیشه هر روز جری تر میشن نیروی انتظامی و قوه قضائیه شدن ولی این اشرار که کسی جرات نکنه خط بالاشون بندازه
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
  0 0
  سردار نیروی انتظامی فرمودند دست زورگیر باید قطع شود .چرا این حکم اجرا نمی‌کنند اگر اجرا میشد .دیگه زور گیری انجام نمگرفت
 • بی نام IR ۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
  0 0
  ریشه باید درمان بشد با قطع کردن که فایده ندارد پس میلیاردی که دوزدی میشد چی اونا را باید چیکار کرد
 • سعید IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
  0 0
  لقمه حروم نطفه حروم. وگرنه کلی آدم هستن که هشتشون گرو نه شونه ولی دزدی نمیکنن چه برسه به زورگیری .اون دوست عزیزی که میگه دوتومن بهش بدین اینکارو نمیکنه، اگه اینجوری بود که یه موبایل ارزون قیمت الان حداقل دوبرابراین دوتومن پولشه اینا اگه میخواستن بایکی دوتا قانع میشدن نه چهل پنجاه تا.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس