کرونا در جهان/ مرگ ۱۳۳ فرانسوی در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته بیش از ۶۱ هزار نفر در کشور فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۱۳۳ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۶۸ میلیون و ۱۴۵ هزار و ۶۵۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۷۵۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۴۱ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۴۷۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۲۷ هزار و ۴۱۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۰ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۴۱۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۱۳ هزار و ۹۰۴ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۹ هزار و ۴۱۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۲۴۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۷۴ هزار و ۱۱۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۰ هزار و ۵۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۷۸۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۶ هزار و ۲۹۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۰ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۹۵۸، ۹ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۵۹۷، ۸ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۷۱۱، ۸ میلیون و ۴۸ هزار و ۹۳۱ و ۶ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۵۹۳ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایران با ۶ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۶۴۴ مبتلا و آرژانتین نیز با ۵ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۱۲۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۹ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۸۶۶، ۳۴ میلیون و ۹۷ هزار و ۳۸۸ و ۲۱ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۳۱۶ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , کشور فرانسه ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس