دستیار ارشد نخست وزیر انگلیس از مقام خود استعفا داد

دستیار ارشد «بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس بدلیل عدم رعایت قوانین قرنطینه مربوط به کرونا در سال گذشته، به تازگی از مقام خود استعفا داد.

به گزارش مشرق به نقل از ایپوچ تایمز، یکی از دستیاران ارشد «بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس به دلیل انتشار کلیپی ویدئویی که او و سایر مقامات را در جشن کریسمس همزمان با قرنطینه سال گذشته نشان می‌داد، از مقام خود استعفا داد.

این کلیپ اگرچه مربوط به برگزاری یک مهمانی مقامات دولت جانسون همزمان با قرنطینه سراسری سال گذشته و در اوج شیوع کروناست، اما انتشار آن به تازگی صورت گرفته و باعث شده تا «آلگرا استراتن»، دبیر مطبوعاتی جانسون حال مجبور به کناره گیری از مقام خود شود.

انتشار این کلیپ در حالی صورت گرفته که پیشتر «جانسون» و سایر وزرای دولت او حضور در مهمانی‌ها همزمان با اعمال محدودیت‌های قرنطینه را رد کرده بودند، هرچند روزنامه دیلی میرور یک هفته پیش گزارش داد برخلاف ادعای نخست وزیر انگلیس، کارکنان دفتر او در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰، برخلاف قوانین قرنطینه، اقدام به برگزاری مهمانی کرده اند.

در تصاویر و فیلم منتشر شده، استراتن با حضور در مهمانی کریسمس، قوانین قرنطینه را همراه با کارکنان دفتر نخست وزیر به مسخره می‌گیرند. استراتن در بیانیه استعفای خود گفت: «اظهارات و رفتار من برخلاف قوانین بود، قوانینی که مردم برای رعایت آنها هر کاری کردند. هرگز قصد من این نبود. من همیشه از این اظهارات پشیمان خواهم بود و از همه شما که در خانه ماندید، عذرخواهی می کنم».

او گفت که احساس خشم و ناامیدی مردم را درک می‌کند و برای همه کسانی که عزیزان خود را از دست دادند واقعاً متأسفم و استعفای خود را به نخست وزیر اعلام کردم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس