مخبر نمایه

معاون اول رییس جمهور گفت: دولت از ابتدای روی کارآمدن مصمم بود که بدون استقراض از بانک مرکزی حقوق کارمندان را پرداخت کند که خوشبختانه با اقدامات دولت توانستیم به این مهم دست یابیم.

به گزارش مشرق، دکتر محمد مخبر صبح امروز(دوشنبه) در جلسه با دانشجویان در حوزه مسائل اقتصادی و زیربنایی کشور که به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو انجام شد، مشارکت و بهره گیری از نظرات دانشجویان و نخبگان اقتصادی در تدوین لوایح و بودجه کشور را از اولویت های دولت برشمرد و تاکید کرد: دولت سیزدهم به دنبال این است تا با بهره گیری و جمع بندی نهایی از نظرات کارشناسی دانشجویان، لوایح مورد نظر خود از جمله لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس شورای اسلامی کند.

وی در این جلسه صمیمی که بیش از ۲ ساعت و نیم به طول انجامید، با اشاره به امکانات موجود در کشور و همچنین برخی مشکلات و مسایل پیش رو، بر عزم جدی، هماهنگی و همدلی همه ارکان کشور برای پیشبرد امور و کمک به مردم تاکید کرد و افزود: امکانات و زیرساخت های مناسبی در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوجود آمده و در حال حاضر نیز تمام ارکان دولت سیزدهم به دنبال این هستند که با تدوین بودجه مناسب مشکلات مردم را از پیش روی بردارند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به مشکلات و مسائل کشور در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم تصریح کرد: دولت توانست با اتخاذ اقدامات اساسی و بموقع جلوی مشکلاتی را که دشمن می توانست ایجاد کند را به خوبی بگیرد تا جایی که به طور مثال پس از صد روز از روی کار آمدن دولت از مرز تزریق صد میلیون دوز واکسن کرونا در کشور عبور کردیم و ذخایر کالاهای اساسی را به نقطه اطمینان رساندیم به طوری که در حال حاضر میانگین ذخایر کشور بالای ۶۵ درصد است.

معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: دولت از ابتدای روی کارآمدن مصمم بود که بدون استقراض از بانک مرکزی حقوق کارمندان را پرداخت کند که خوشبختانه با اقدامات و تلاش های دولت توانستیم به این مهم دست یابیم.

وی جلوگیری از نقدینگی و تورم و همچنین توجه به تولید در کشور را از مهمترین اولویت های دولت سیزدهم دانست و گفت: باید با کمک مردم و هدایت نقدینگی در کشور سرمایه گذاری به سمت تولید محوری و اقتصاد دیجیتال حرکت کند و همچنین از طرفی دولت به دنبال آن است تا با ثبات در شاخص های کلان اقتصادی و بازار سرمایه محیط اقتصادی را برای تولید کنندگان و کنش گران اقتصادی قابل پیش بینی کند.

دکتر مخبر با اشاره به مزیت بزرگ کشور در زمینه برخورداری از جوانان تحصیلکرده و نخبه و همچنین اهمیت توجه به اقتصاد دیجیتال برای رسیدن به درآمد پایدار در کشور، تصریح کرد: در زمینه اقتصاد دیجیتال با وجود جوانانی فعال و نخبه از دنیا عقب نیستیم و چنین نیروهایی برای کشور یک مزیت بزرگ هستند که دولت قطعا در ادامه کار خود از چنین ظرفیتی به خوبی استفاده می کند.

وی همچنین در این جلسه با اشاره به یکی از دغدغه های دانشجویان مبنی بر عدم اجرای درست قانون هدفمندی یارانه ها در کشور تاکید کرد: باید مجلس و دولت کمر همت ببندند و قانون هدفمندی یارانه ها به درستی در کشور اجرایی شود و این تصمیم و اقدام می تواند در آینده به نفع مردم و کشور تمام شود.

در این جلسه یکی از دانشجویان در خصوص برنامه های دولت در زمینه مبارزه با تورم و گرانی و توجه به اقشار آسیب پذیر در روند بودجه ریزی کشور پرسید که دکتر مخبر با تاکید بر اینکه اصلی ترین محور کار ما در دولت "تولید" است، تصریح کرد: باید نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید و خدمات جذب شود و دولت به دنبال این است که با بالابردن ارزش پول ملی و توجه به سرمایه گذاری، موتور تولید را به حرکت درآورد تا تورم در کشور کنترل شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به یکی از نگرانی های دانشجویان در خصوص عدم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و نبود یک فرماندهی متمرکز در این زمینه برای پیاده سازی منویات مقام معظم رهبری تصریح کرد: ان شاءالله این بخش هم به زودی فعال می شود چرا که دولت خود را مقید به اجرای اقتصاد مقاومتی می‌داند.

معاون اول رییس جمهور در بخشی از سخنان خود از دانشجویان خواست که دغدغه ها و مسائل اصلی کشور را احصا و با تشکیل هسته های مشاوره ای و تخصصی به دولت کمک کنند.

دکتر مخبر درباره نگرانی های دانشجویان در زمینه سرمایه اجتماعی در کشور و همچنین اهمیت حضور مردم در عرصه های مختلف کشور گفت: تجربیات چندین ساله نشان داده است که امور کشور جز با کمک مردم حل نمی شود و اگر مردم برای حل مسائل و مشکلات کشور به دولت کمک کنند قطعاً دولت در مسیر رسیدن به اهداف مد نظرش برای خدمت رسانی بهتر به آحاد مردم موفق تر خواهد بود بر همین اساس مسائل و مشکلات را باید با مشارکت مردم حل کنیم.

در این جلسه دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی در فضایی آزاد و صمیمی به ارائه نظرات، ‌ انتقادها، نگرانی ها و دغدغه های خود درزمینه های بودجه ریزی، مشکلات اقتصادی، گرانی و تورم، اهمیت اقتصاد دیجیتال، همکاری و هماهنگی صنعت و دانشگاه ها، توجه به اولویت های محیط زیستی، اجرای طرح آمایش سرزمینی، مبارزه با فساد، توجه به جوانی جمعیت و از بین بردن موانع ازدواج جوانان، حل مشکل کمبود آب در کشور، جلوگیری از خام فروشی در کشور و توجه به اقشار آسیب پذیر جامعه پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • مختار IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  0 2
  مخبر خدا قوت ولی جلو گرانی بگیرید کمر مردم از گرانی شکسته!
 • IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  1 0
  اصلا چرا باید تمام درآمد کشور صزف حقوق،مزایا وانواع امتیازکارکنان هست
  • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
   0 0
   جواب شما رو با یک مثال میزنم. فرض کنید شما مدیر یک شرکت هستید ، یک شرکت برای فعالیت خودش به چه امکاناتی نیاز داره، منابع مالی، منابع انسانی و ابزار حالا اگر یکی از این امکانات نباشه چه اتفاقی میوفته اون شرکت بازدهی مناسبی نخواهد داشت پس برای داشتن آن منابع باید بحث مالی رو در نظر بگیره که بخش اصلی اون بر میگرده به حقوق و مزایای نیروی انسانی و این موارد باید صرف افراد کارآمد و متخصصی بشه که در حال فعالیت در شرکت برای سود آوری آن باشند در غیر این صورت بازدهی نخواهد داشت (حالا فرض کنید در شرکت های خدماتی و تولیدی که زیر مجموعه دولت محسوب میشه باید به نوعی این امکانات در نظر گرفته بشه که عملکرد آنها باعث بهبود سطح زندگی جامعه بشه و مردم نتایج اون رو در زندگی خودشون ببینن ) امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس