کد خبر 1309431
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳
تراکنش‌ کارت‌های بانکی در آبان ماه ۱.۴۴ درصد رشد کرد

بر این اساس، مقایسه آمار مربوط به مهرماه و آبان ماه ۱۴۰۰ نشان می‌دهد در دومین ماه پاییز، تعداد کل کارت‌های بانکی تراکنش دار ۱.۴۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مشرق، با اعلام روابط عمومی شاپرک، بررسی جدیدترین گزارش این سازمان از سهم بانک ها از تعداد کارت های تراکنش دار در آبان ماه امسال نشان می دهد که تراکنش های انجام شده از طریق کارت‌های ۹ بانک، بیش از سایر بانک ها بوده به نحوی که بانک های ملی، ملت، صادرات، کشاورزی، تجارت، رفاه کارگران، سپه، مسکن و پست بانک مجموعا ۷۷.۶۶ درصد از کل کارت های تراکنش دار را داشته اند.

از بین این بانک ها، بانک ملی با بیش از ۲۱ درصد، صدرنشین است. سهم سایر بانک ها در این بخش، ۲۲.۳۰ درصد بوده است.

همچنین در آبان ماه امسال ۱۲۲ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۶ کارت بانکی دارای تراکنش بوده که از این تعداد بیش از ۱۱۶ میلیون و ۸۰۳ هزار کارت برداشت، بیش از ۴۰۸ هزار کارت اعتباری و بیش از ۵ میلیون و ۴۷۹ هزار کارت نیز هدیه و بن کارت بوده است. در مهرماه امسال نیز ۱۲۰ میلیون و ۹۵۰  هزار و ۶۹۰ کارت بانکی تراکنش دار به ثبت رسیده که بیش از ۱۱۵ میلیون مورد، ‌کارت برداشت بوده است.

بر این اساس، مقایسه آمار مربوط به مهرماه و آبان ماه ۱۴۰۰ نشان می دهد در دومین ماه پاییز، تعداد کل کارت های بانکی تراکنش دار ۱.۴۴ درصد افزایش یافته است.

در این میان، تعداد کارت برداشت با ۱.۳۳ درصد رشد، تعداد کارت اعتباری با ۱۲.۹۴ درصد رشد و تعداد کارت هدیه و بن کارت نیز با افزایش ۲.۹۹ درصدی مواجه شده است.

بررسی سهم ۳۲ بانک و موسسه اعتباری نشان می دهد که هر یک از بانک ها در سه بخش کارت اعتباری، ‌ کارت برداشت و کارت هدیه و بن کارت دارای آمار متفاوتی هستند. 

در آبان ۱۴۰۰، بیشترین سهم از تعداد کارتهای بانکی تراکنش دار از نوع کارت برداشت با ۶۲.۰۷ درصد متعلق به بانک "ملی ایران"، از نوع کارت اعتباری با ۲۲.۱۶ درصد متعلق به بانک "ملی ایران" و از نوع کارت هدیه و بن کارت با ۱۸.۱۳ درصد متعلق به بانک "ملت" بوده است .

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس