اطلاعیه روابط عمومی معاونت پارلمانی رئیس جمهور درباره یک خبر

روابط عمومی معاونت امور مجلس رئیس جمهور در خصوص انتشار خبری با مضمون رویکرد به شرق، در اطلاعیه‌ای جملات نادرست منتسب به معاون پارلمانی رییس جمهور را تکذیب کرد.

به گزارش مشرق، روابط عمومی معاونت ریاست  جمهوری در امور مجلس در اطلاعیه ای اعلام کرد: روز گذشته خبری به نقل از  سید محمد حسینی معاون  امور مجلس رئیس جمهور در برخی رسانه‌های داخل و خارج در باره مذاکرات و رویکرد کشور به شرق منتشر شد که عاری از واقعیت و ناشی از برداشت نادرست یک خبرنگار بود که بلافاصله هم از سوی خبرگزاری منبع خبر، حذف شد ولی متاسفانه بازنشر آن خبر ناصواب ادامه یافت.  

در این باره یادآور می شود که سید محمد حسینی، معاون رئیس جمهور در امور مجلس روز شنبه در نشست با دبیران تشکل‌های دانشجویی استان کرمان که به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو برگزار شد در پاسخ سؤالی پیرامون گفتگوهای وین با بیان اینکه تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران این بار با پیشنهادات مشخص و دلایل متقن و منطقی و با اختیارات کامل در مذاکرات شرکت کرده‌اند و این طرف غربی است که در موضع انفعال است و از اختیارات کامل برای تصمیم گیری برخوردار نیست و خواسته‌اند به پایتخت‌ها برگردند و مشورت کنند.  

وی همچنین در این نشست گفت: اعضای تیم مذاکره کننده ایرانی از تخصص ها و دستگاههای مختلف سیاسی، حقوقی و اقتصادی انتخاب شده‌اند تا از جامعیت و صلاحیت کافی برای صیانت از منافع ملی برخوردار باشند.  

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ سوال دیگری پیرامون دستاوردهای سیاست خارجی در ۱۰۰ روز گذشته به مواردی همچون: گره نزدن اقتصاد کشور به مذاکرات، عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای که مقدمه همکاری گسترده با اقتصاد کشورهای شرق از جمله چین، هند و روسیه است، همکاری با همسایگان و توافق در مورد خط ترانزیت گاز از ترکمنستان به آذربایجان و پیامدهای مثبت اقتصادی، سیاسی و امنیتی آن اشاره کرد.   

بر این مبنا انتظار دارد رسانه هایی که مطالب و تیترهایی مغایر با این مضمون را نشر داده‌اند، اقدام به تصحیح نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس