به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی سدید،روز شنبه مورخ ۱۳ آبان ۱۴۰۰، علیرضا سلیمی؛ عضو محترم هیات رئیسه مجلس به همراه سیدجوادحسینی کیا نایب رئیس محترم کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،از توانمندیهای شرکت صبا نیرو بازدید نمودند.

در حاشیه این بازدید،جلسه مشترکی باحضور نمایندگان خانه ملت ومدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت صبانیرو برگزار گردید.

بازدید عضو هیات رئیسه مجلس و اعضای کمیسیون صنایع ومعادن از شرکت صبا نیرو سدید

در این راستا بر لزوم بهره گیری از توانمندیها وظرفیتهای شرکت صبانیرو در حوزه انرژیهای تجدید پذیر و کمک به ارتقای ظرفیت تولید برق کشور از طریق تولیدتوربینهای بادی و بر اساس مواد قانونی موجود، از سوی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن تاکیدگردید.

علی قربانی، مدیرعامل شرکت صبا نیرو سدید، نیزضمن تشریح توانمندیهای این شرکت وسابقه تولید بیش از ۲۰۰ دستگاه توربین بادی، در راستای برنامه وزارت نیرو درخصوص تولید ۱۰ هزار مگاوات برق در حوزه انرژی های تجدید پذیر طی ۴ سال آتی، اعلام آمادگی نمود و پیگیری تسهیل امور دراین خصوص را از کمیسیون صنایع و معادن خواستار شد.

لازم به ذکر است گروه صنعتی سدید ازجمله شرکت‌های پیشرو در کشور و منطقه خاورمیانه در زمینه حضور در صنعت انرژی‌های نو بوده و از طریق ایجاد شرکت دانش بنیان صبا نیرو در سال 1380، طراحی و تولید توربین‌های بادی  را در دستور کار خود قرارداده است وتاکنون موفق شده پروژه‌های مختلفی، مانند نصب و راه‌اندازی 143 واحد توربین برای احداث نیروگاه 90 مگاواتی در مزارع بادی منجیل، هرزویل و سیاهپوش استان گیلان، پروژه تولید، نصب و راه‌اندازی 43 واحد توربین 660 کیلوواتی برای احداث مزرعه بادی بینالود استان خراسان رضوی و ... را به انجام برساند در واقع این شرکت موفق شده است با تولید نیروگاه های برق بادی، حدود ۱۳۰ مگاوات از کل ۹۰۰ مگاوات برق تولیدی انرژهای تجدید پذیر را؛ تولید نماید و هم اکنون نیز این آمادگی جهت حضور در پروژه های مرتبط مهیا می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس