چمران: قانون، انتصاب بستگان اعضای شورای شهر را منع نکرده است

رئیس شورای شهر تهران گفت: وقتی اقدامی برخلاف قانون اتفاق نیفتاده نمی‌شود برخوردی صورت بگیرد. اما اگر کار غیرقانونی صورت بگیرد قطعا و یقینا جلوی آن گرفته خواهد شد.

به گزارش مشرق، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره ضرورت ورود مدیریت شهری تهران به مساله افزایش بهای کرایه‌ی تاکسی‌های اینترنتی، گفت: مدیریت شهری برای تاکسی‌های اینترنتی نرخ گذاری نکرده است. در این زمینه اختلاف نظرهایی وجود دارد که ما باید آن را حل کنیم. اینکه در کجا نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی تعیین بشود و به چه شکلی این نرخ گذاری انجام بشود و به چه شیوه‌ای بر وضع این نرخ گذاری‌ها نظارت و کنترل صورت بگیرد محل اختلاف است.

بیشتر بخوانید:

صدای این یادداشت به آقای چمران می‌رسد؟!

وی در واکنش به توصیه‌ی رهبر انقلاب مبنی بر یافتن راه حل علمی برای سامان دادن به وضع ترافیک تهران گفت: ما همان چیزی که آقا فرموده اند را دنبال می‌کنیم. یعنی واقعا دنبال راه حل علمی برای این موضوع هستیم که بتوانیم مشکل ترافیک را حل بکنیم که البته مشکل و معضل سختی هم هست. امیدواریم که انشاالله بتوانیم اگر این معضل به طور کامل حل نمی‌شود حداقل تا اندازه‌ای این معضل را کاهش بدهیم. دوستان ما به راه حل‌هایی هم برای سامان دادن به این موضوع رسیده اند. هم شهرداری و هم سازمان‌هایی که در این زمینه دخیل هستند با هم نشست‌هایی برگزار کرده اند و هم اندیشی‌هایی داشته اند. برنامه‌های زیادی هم بوده که دنبال کرده اند. راه حل‌هایی هم ارائه شده و با دولت هم هماهنگی‌ها صورت گرفته و دوستان امید دارند تا این برنامه‌ها عملی بشود. ما هم امیدواریم که انشاالله این برنامه‌ها عملیاتی بشود تا هر چه زودتر از وضع نامطلوبی که ترافیک پایتخت دارد کاسته شود. همانطور که گفتم تلاش ما این است تا اگر معضل ترافیک به طور کامل حل نمی‌شود لااقل از شدت این شرایط بدی که الان وجود دارد کم بشود.

رئیس شورای شهر تهران درمورد طرح انتقادها پیرامون انتصاب بستگان بعضی از اعضای شورای شهر در شهرداری تهران اظهار داشت: تلاش و سعی ما همواره بر این بوده تا همه اقدام‌ها در چارچوب قانون انجام بگیرد. اما تا به حال ما ندیده ایم در شورای شهر کار غیر قانونی در این زمینه انجام بشود. ولی به هر حال از مسائلی که عده‌ای بخواهند تخمین‌هایی بزنند یا اتهام‌هایی وارد کنند هم باید پرهیز بشود. درباره جریان‌هایی که در این زمینه به وجود آمده سعی و تلاش ما بر این بوده تا جلوی حاشیه سازی‌ها گرفته بشود و به دوستانمان هم توصیه کرده ایم تا از این حاشیه‌ها بپرهیزند. درخواست ما از همکارانمان این است که حتی اگر حقشان هم ضایع می‌شود بپذیرند و دنبال حق خودشان هم نروند که خدای نکرده چیزی به آن‌ها چسبانده نشود.

چمران درباره اعمال نظارت بر رفتار اعضای شورای شهر گفت: نکته‌ای که هست اگر انتصابی درباره بستگان یکی از اعضای شورای شهر انجام شده غیرقانونی نبوده است. البته نظارت‌ها وجود دارد. اما وقتی اقدامی برخلاف قانون اتفاق نیفتاده است نمی‌شود برخوردی صورت بگیرد. اما اگر کار غیرقانونی صورت بگیرد قطعا و یقینا جلوی آن گرفته خواهد شد. ولی درباره کارهایی که قانونی بوده نمی‌شود برخوردی کرد. ما مطابق با کدام قانون انتصاب بستگان اعضای شورای شهر را منع بکنیم؟ باید در این زمینه قانونی وجود داشته باشد تا بر اساس آن ماده‌ی قانونی این منع کردن اتفاق بیفتد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس