مستغاثی

عضو شورای پروانه نمایش و ساخت می‌گوید که اعضای شوراهای صدور پروانه ساخت و نمایش سعی دارند با همه فیلمسازان تعامل داشته باشند و به فیلم‌های آنها اگرچه با اصلاحاتی پروانه نمایش می‌دهند.

به گزارش مشرق، سعید مستغاثی نویسنده و منتقد سینما و عضو شوراهای پروانه ساخت و نمایش، گفت: این جمله که به ۹۰ درصد فیلم‌ها پروانه نمایش نمی‌دهیم صحت ندارد بلکه  اغلب اعضای شوراهای صدور پروانه ساخت و نمایش، نسبت به فیلم‌ها سختگیرانه برخورد نمی‌کنند و اهل تساهل و تسامح هستند و سعی دارند با همه فیلمسازان تعامل داشته باشند و به آنان پروانه نمایش بدهند.

این منتقد سینما می‌گوید: اغلب فیلم‌های سینمای ایران فاقد استاندارد سینمایی هستند البته این نظر شخصی من است و اگر تنها نظر شخصی بنده ملاک باشد، آثاری که در درجه اول هیچ نسبتی با مقوله "سینما" ندارند (یعنی به لحاظ استانداردهای سینمایی، زیر خط استاندارد بوده یا اساسا "فیلم" نیستند) و در درجه دوم با ایرانی و فرهنگ و ارزش‌های جامعه ایرانی فاصله زیادی دارند را پروانه ساخت یا نمایش نمی‌دادم. همان‌طور که قبلاً گفته‌ام معتقدم که متأسفانه اینگونه آثار، حدود ۹۰ درصد تولیدات هر سال سینمای ما را در بر می‌گیرند".

وی ادامه داد اما همان‌طور که در مصاحبه‌های دیگر گفته‌ام این نظر شخصی بنده است اما اعضای شورای پروانه نمایش به اکثریت همین فیلم‌های غیر استاندارد، (اگرچه با اصلاحاتی) پروانه نمایش می‌دهند مگر یک اثر واقعاً فاجعه باشد و هیچ کاری نتوان با آن انجام داد! در مصاحبه دیگری هم که به تازگی داشتم به این موضوع اشاره کرده‌ام اگرچه تیتر موضوع با آنچه که گفته‌ام منافات دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس