سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2+2 ماند/شانس حضور سپاهان در مرحله گروهی پرید+عکس

کنفدراسیون فوتبال آسیا مدارک تاجیکستان و لبنان برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ را تایید کرد.

به گزارش مشرق، سهمیه کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲(فصل پیش رو) طبق سهمیه بندی سابق ۲+۲ است. به همین خاطر پرسپولیس و فولاد به ترتیب به دلیل قهرمانی در لیگ و جام حذفی به صورت مستقیم در مرحله گروهی شرکت خواهند کرد.

در مقابل سپاهان و استقلال باید در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ شرکت کنند. اما چند روز پیش اخباری مبنی بر ابطال سهمیه کشورهای تاجیکستان و لبنان برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ به دلیل دیر فرستادن مدارک مطرح شد.

طبق قوانین AFC در سال های گذشته در صورت ابطال سهمیه این چنین کشورهایی سهمیه ایران ۳+۱ می شد یعنی سپاهان به صورت مستقیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ شرکت می کرد.

سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ ماند/ شانس حضور سپاهان در مرحله گروهی پرید +عکس

اما سایت«فوتی رنکینگ» در خبری فوری اعلام کرد کنفدراسیون فوتبال آسیا مجوز حضور باشگاه های تاجیکستانی و لبنانی را صادر کرد. بدین ترتیب استقلال تاجیکستان در مرحله گروهی حاضر خواهد داشت. همچنین دو تیم از هر کشور در مسابقات AFC کاپ ۲۰۲۲ شرکت می کنند.

با توجه به این خبر سهمیه ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ مثل گذشته ۲+۲ ماند و سپاهان شانس حضور در مرحله گروهی را از دست داد و باید به همراه استقلال در پلی آف شرکت کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس