جلسه علنی مجلس

رئیس مجلس خطاب به رئیس‌جمهور گفت: به عنوان یک نماینده انصافاً گواهی می‌دهم در این بیش از یک‌صد روز فعالیت دولت، تلاش بسیار مجاهدانه‌ای را داشتید و حتی پنجشنبه و جمعه ها را هم مشغول کار هستید.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف در نشست مشترک بین دولت و مجلس که امروز (چهارشنبه ۱۰ آذرماه) در صحن مجلس برگزار شد، ضمن عرض خیرمقدم به رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت، گفت: امروز، روز مجلس است و آیت الله شهید مدرس ترس از خدا داشت و چشم غره مستکبران و قلدرانی مانند رضاخان را برنتابید و برای عزت و استقلال کشور، افتخار آفرید.

دولت مجاهدانه کار می‌کند

وی تصریح کرد: بنده به عنوان یک نماینده مجلس، انصافا گواهی می‌دهم که شما در این بیش از یکصد روز دولت، تلاش مجاهدانه و پرکاری داشتید و حتی پنجشنبه و جمعه ها هم مشغول کار بودید.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردمی بودن و توجه مسئولان به سفرهای استانی مسئله ای بسیار حائز اهمیت است، چرا که مسئولان باید بین مردم باشند و صحبت ها و درددل مردم را گوش دهند و میزهای کاری نباید ما را از مردم غافل کند.

قالیباف با تاکید بر اینکه برخی به سفرهای استانی رئیس‌جمهور نقد می‌کنند، گفت: نفس سفر و در بین مردم بودن و درد دل مردم را شنیدن باعث می‌شود که ما از مردم غافل نشویم.

دولت در مدیریت کرونا کاری کارستان کرد

وی تاکید کرد: کار مربوط به کرونا توسط دولت، کاری کارستان بود. دولت طی هفتاد روز، ۷۰۰ نفر تلفات در روز را به به حدود ۱۰۰ نفر رساند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس‌جمهور،  گفت: در حوزه سیاست خارجی با رفع تحریم از طریق مذاکره خوب و عزتمندانه و توافق خوب و عادلانه، حق ملت ایران را بگیرید و این تحریم ظالمانه را از دوش ملت بردارید.

قالیباف در خصوص رابطه دولت و مجلس افزود: مجلس یازدهم و دولت سیزدهم باید رابطه‌ای ماندگار و مثال‌زدنی برای آیندگان داشته باشند؛ همکاری ما بدون‌شک همکاری عزتمندانه است.

مجلس حامی دولت و ناظر دلسوز وزرا است

وی با تأکید بر اینکه مجلس حامی دولت و وزرا خواهد بود، گفت: مجلس خود را یار و یاور یکایک اعضای هیئت دولت و رئیس دولت برای حل مشکلات مردم می‌داند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فلسفه حضور یکایک ما زیر سقف مجلس در سالروز شهادت شهید مدرس این است که دغدغه مردم را داشته باشیم. اگر دغدغه‌ای غیر از دغدغه مردم داشته باشیم، به خود، مردم و شهدا ظلم کرده‌ایم. مطمئنم دولت برای تعیین اولویت‌های واقعی مردم تلاش می‌کند.

قالیباف اضافه کرد: از دولت محترم همانطور که رئیس‌جمهور اشاره کردند می‌خواهیم که اجرای احکام برنامه و بودجه را علی‌رغم همه سختی‌ها در دستور کار قرار دهد؛ مخصوصاً در موضوعات مهم بورس، معیشت، اشتغال، مسکن، جوانی جمعیت و بالا بردن قدرت خرید مردم اقدامات اساسی انجام دهد.

وی با بیان اینکه مردم برای تحقق برخی اولویت‌ها دارند «لِه» می‌شوند و به آنها سخت می‌گذرد اما مقتدرانه ایستاده‌اند، اظهار داشت: دولت باید به نظرات کارشناسی نمایندگان که در بطن مردم هستند، توجه کند و آنها را کارشناس و همراه امین خود بداند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده و همکارانم در کمک به حل مشکلات مردم دریغ نمی‌کنیم و می‌دانیم که بار مسئولیت حل مشکلات مردم بر دوش دولت است؛ صادقانه و محکم پای کار هستیم.

قالیباف گفت: اگر همکاری و همدلی دولت و مجلس منجر به هم‌افزایی و کارآمدی برای حل مشکلات مردم نشود، هیچ ارزشی ندارد.

وی تأکید کرد: ما امروز محکوم به این هستیم که کارآمدی دین در جامعه را نشان دهیم و همکار و همراه دولت خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما همیشه درباره مسائل و مشکلات کشور با یکدیگر بحث می کنیم، حرف می زنیم و بعضا از گذشته ها گله می کنیم اما باید دیگر از این رویه عبور کنیم و به این مساله واقف باشیم که مهمتر از گذشته آن است که در آینده می خواهیم چه کنیم و البته باید گذشته هم آسیب شناسی شود.

قالیباف گفت: بحث اصلاح ساختار بودجه بحث امروز و دیروز نیست و از قبل انقلاب بودجه ما دچار مشکل بوده و نیت همه هم بر این بوده که این مشکل را حل کنند که باید رویه هایی که در گذشته پیش گرفته ایم، اصلاح شود.

باید همه با هم برای رفع مشکلات تلاش کنیم/ تصمیمات سخت و شجاعانه بگیریم

وی اظهار داشت: مردم می گویند  هر هفته روسای قوا در جلسه سران قوا به یکدیگر چه می گویند و چه موضوعی را حل می کنند و می‌خواهند چه تصمیماتی بگیرند که بنده باید بگویم جلسات سران قوا حتما مهمترین جلسه برای اداره کشور و حل مشکلات است. اما اگر دیگر مسئولان و همه ما با یکدیگر مسائل کشور را دنبال نکنیم، قطعا ما سه نفر در سران قوا هم نمی توانیم کاری کنیم و لازم است همه با یکدیگر برای رفع مشکلات تلاش کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما باید تصمیمات سخت، باقوت و شجاعانه بگیریم. اگر تصمیمات ما عاقلانه، عالمانه و انقلابی باشد قطعا مردم هزینه آن را می دهند اما باید مطمئن باشند که این تصمیمات در طرح و اجرا کاملا عاقلانه و عادلانه باشد.

قالیباف ادامه داد: برای مثال ما از همین حالا باید بدانیم برای بودجه ۱۴۰۱ و برنامه هفتم توسعه می خواهیم چه کنیم و باید بودجه ۱۴۰۱ منطبق با برنامه ای باشد که در برنامه هفتم توسعه تدوین شود.

فهم مشترکی از برنامه هفتم توسعه نداریم

وی بیان کرد: در حال حاضر ما فهم مشترکی از برنامه هفتم توسعه با یکدیگر نداریم و حتما باید به فهم مشترکی در این زمینه برسیم. مشکلات کشور بسیار زیاد و لیست بلند بالایی است اما به اعتقاد بنده اقتصاد، آب و جمعیت سه چالش بزرگ کشورمان است که تکلیف مساله آب مشخص است و نمی خواهم در اینجا به آن بپردازم و منظورم از مشکل جمعیت بحث موالید، مهاجرت و اختلاف طبقاتی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنده به عنوان کسی که استخوان هایش در کارهای اجرایی خُرد شده است، باید بگویم همین امروز ده ها میلیارد دلار در کشورمان ظرفیت وجود دارد که چون تصمیمات شجاعانه و عاقلانه نمی گیریم هر روز این فرصت ها را از دست می دهیم و این فرصت های بزرگ تبدیل به تهدید شده است.

قالیباف اظهار داشت: ناترازی در ساختار بودجه یکی از مشکلات اساسی کشور است و هیچ ضرورتی ندارد که ۹ هزار ردیف برنامه ای داشته باشیم. بانک مرکزی و دولت و مجلس باید جلوی خلق پول در بانک ها به ویژه بانک خصوصی را بگیرند چرا که خلق پول بانک ها باعث تورم کشور شده است.

وی تصریح کرد: کشور ما در حوزه صنایع، معادن و انرژی ظرفیت بسیار خوبی دارد اما سهم مردم و دولت از این منابع و صنایع کمتر از ۵ درصد است و در این شرایط اوراق قرضه منتشر می کنیم که کار اشتباهی است و به جای انتشار اوراق قرضه باید از ظرفیت های کشور استفاده کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید پروژه های نیمه تمام تعیین تکلیف شود، گفت: ده ها سال است که برخی پروژه های عمرانی نیمه تمام مانده و باید تعیین تکلیف شود. همچنین چند ده هزار اموال غیرمولد وجود دارد که باید مولد شود.

قالیباف اظهار داشت: باید با سوداگران برخورد جدی شود چرا که سوداگران اجازه نمی دهند نقدینگی کشور به سمت تولید و بخش های مولد سوق پیدا کند و لازم است دولت و مجلس در این زمینه هم برنامه جدی با یکدیگر داشته باشند.

منسجم و با برنامه حرکت کنیم، تحول، تحقق می‌یابد

وی افزود: اطمینان کنید تحقق این اهداف در یک قدمی ما قرار دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان، گفت: به همت شما عزیزانی که دلداده و خدمتگزار مردم هستید و به راه امام و شهدا باور دارید و مطیع امر رهبر انقلاب هستید، این اهداف محقق خواهد شد.

قالیباف تاکید کرد: اگر برای خدا و در راستای عزت و افتخار این کشور قدم بردارید، خداوند نیز در سختی ها با ماست.

وی تصریح کرد: اگر منسجم و با برنامه مشخص حرکت کنیم، این تحول تحقق می یابد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • افشین پریم IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  8 2
  چیکار کرده میشه به ما هم توضیح بدید
  • IR ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   1 2
   تنها جایی که معلوم میکنه دولت جدید کاری کرده یا میتونه کاری بکنه بورس..
  • IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   1 2
   هرچیزی سرجای خودش
  • IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   2 0
   تنها کاری که کردن واکسیناسیون مردم با واکسن های آزمایشی بود که نه تنها باعث قطع زنجیره کرونا نشد بلکه باعث ساخت حرفهای جوک گونه ای از سمت واکسن زده ها شد که هدفشون توجیه عملکرد واکسن بود مثلا یکیش اینه که : واکسن زده ها به واکسن نزده ها میگن شما هم واکسن بزنید تا واکسن ما هم کار کنه . کلی از بودجه مملکت هم به باد رفت
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  5 3
  البته کار دولت در بورس که خارق العاده تر بود.
  • حمید IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   2 5
   اونی که تو بورس کار خارق العاده میکرد سه ماهه رفته از خواب بیدار شو
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   6 2
   حمید دلبندم.دوستانتون(آقای قاضی زاده-رضایی-رییسی-زاکانی و تیم اقتصادی این عزیزان) میگفتن ما بلدیم چجوری بورس رو نجات بدیم.. الان چهار ماهه و ما فقط ضرر..... از خواب بیدار شو
  • IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   2 3
   هنوز خسارات صدام پان نشده بعدش توقع داری خسارات روحانی که بیشتر از صدام گند زد سریع پاک بشه؟
 • دکتر یوسف اویسی IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  7 4
  واکسن زدن مردم با این سرعت واقعا کار خوبی بود. اما متاسفانه نه واکسن و نه هیچ داروئی می تواند دنیا را از این بیماری و اکثر بیماریهای غیر واگیر دار وحتی عفونی حفظ کند. تنها راه تغییر سبک زندگی و اموزش مردم است که التهاب مزمن خود را کاهش دهند یا به التهاب مزمن دچار نشوند. که متاسفانه بخش زیادی از بچه اکنون التهاب مزمن دارند.لذا اموزش همگانی مردم برای تغییر سبک زندگی و روش کمک گیری مردم از کادر درمان برای کاهش التهاب مزمن واجب است.
  • IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   1 1
   و نه هیچ دارویی ؟! وزارت مانع روند داروهای بومی شد . نادانسته انکار کردن مال قرون وسطاست نه اکنون گر چه مسئولان بهداشت حالا با آن شیوه صحیت می کنند !
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  0 1
  جالب بود
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  2 1
  همشون وقت انتخابات سر مردم را بدروغ شیره می‌مالند رای میگیرند بعدش مردم پوچند
 • DE ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  0 2
  عالی
 • IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  3 0
  چه دل و قلوه ای بهم قرض میدم این دکتر مهندس ها
 • IR ۲۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  0 1
  دم رئیسی گرم ! مشکلات هست اونم بخاطر گند رو... خبیث و نوکر انگلیس هست که به مرور حل خواهد شد انشالله
 • IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  0 2
  ۸سال روحانی مملکت را خراب کرد توقع دارید معجزه بشه واقعا آقای رئیسی اهل کار ودلسوز وانقلابی است
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  0 2
  خدا قوت به آقای رئیسی انشاالله خدا کمک کند وبتوانیم کمبود وخراب کاری های دولت تنبل و اشرافی گذشته جبران شود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس