آلودگی هوا

در پی تشدید آلودگی هوای پایتخت و قرار گرفتن شاخص بر روی عدد ۱۵۶ کمیته اضطرار آلودگی هوای پایتخت به ریاست استاندار تهران برگزار می‌شود.

به گزارش مشرق، در حالی این روزها هوای تهران با قرار گرفتن شاخص بر روی عدد ۱۵۰ و تشدید آلودگی هوا برای گروه‌های مختلف سنی، کمیته اضطرار آلودگی هوا عصر امروز به ریاست منصوری استاندار تهران و با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

این در حالیست که در روزهای اخیر شهروندان تهرانی هوای ناسالمی را تجربه می‌کنند. در جلسه امروز قرار است در ارتباط با فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده و همچنین تردد خودروهای گازئیلی و دیزلی تصمیم گیری شود.

طبق آخرین گزارش اعلام شده، ‌کیفیت هوای تهران با شاخص ۱۵۶ در وضعیت ناسالم قرار دارد. در این شرایط افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری کنند و افراد دیگر باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و دی‌اکسیدنیتروژن باعث بروز این وضعیت شده‌ است و با تداوم شرایط جوی تا اواخر وقت امروز و افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد. روز گذشته نیز هوای تهران با همین وضعیت سپری شد و طبق پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا، روز آینده نیز هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم خواهد بود.

در حال حاضر دمای هوا ۱۵ درجه سانتیگراد است و طبق پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت، کمینه دما در روز آینده ۱۱ درجه و بیشینه دما ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس