اگر درب‌های خودرو به درستی بسته نشود باید چه کار کنیم؟

برای اینکه خودروی شما قابل حمل و نقل باشد، باید تمام درب های خودرو نیز به طور ایمن بسته شوند.

به گزارش مشرق، برای اینکه خودروی شما قابل حمل و نقل و ایمن باشد، باید تمام درهای خودرو نیز باید به طور ایمن بسته شوند.

این بسته بودن از شما در حین رانندگی محافظت می‌کند و همچنین تضمین می‌کند که وسایل داخل خودرو نتوانند هنگام حرکت غلت بزنند یا از خودرو بیفتند.

بیشتر بخوانید

تشخیص اتمام لنت ترمز خودرو با چند راه ساده

اگر درب ماشین بسته نمی‌شود، مشکلی وجود دارد که باید تشخیص داده شود. ممکن است یکی از چندین موضوع مختلف باشد.

در حالی که همه درهای خودرو از لحاظ زیبایی از نظر طول، عرض، ارتفاع، رنگ و حتی ضخامت متفاوت هستند، اما همه آن‌ها به یک روش اولیه کار می‌کنند.

یک چفت در لبه داخلی در وجود دارد که برای اتصال با کابل به دستگیره در از داخل و خارج طراحی شده است. در لبه داخلی قاب درب، یک گیره وجود دارد که گیره روی آن محکم می‌شود.

با بسته شدن درب، چفت با گیره برخورد می‌کند و در اطراف آن بسته می‌شود. این درب را تا زمانی که دستگیره را بکشید محکم بسته نگه می‌دارد. با این کار قفل باز می‌شود و درب روی یک لولا (یا مجموعه‌ای از لولاها) باز می‌شود البته این فقط در صورتی کار می‌کند که گیره در شرایط کار خوب باشد و گیره نیز در وضعیت خوبی باشد.

لولای درب نیز نقشی را ایفا می‌کند، نه تنها به درب اجازه می‌دهد تا باز و بسته شود، بلکه به تراز کردن درب با گیره کمک می‌کند تا باز و بسته شدن تا حد امکان صاف و آسان باشد.

دلایل رایج برای این اتفاق

ضامن بسته: یکی از رایج‌ترین مشکلات در اینجا این است که ضامن به طور تصادفی قطع شده و در حالی که درب باز بوده، بسته شده است. تلاش برای بستن درب با قفل بسته کارساز نخواهد بود. قفل را می‌توان دوباره باز کرد و درب باید به همان روش بسته شود. با این حال، اگر چفت در اطراف گیره درب بسته نمی‌شود، ممکن است مشکلی در خود قفل وجود داشته باشد.

چفت فرسوده: ضامن‌ های درب از اجزای خودرویی با سایش بسیار بالا هستند. در حالی که آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده اند که عمر خودروی شما را دوام بیاورند، فرسودگی و پارگی می‌تواند بسیار زیاد باشد، به خصوص اگر مرتباً سوار و از ماشین خود خارج شوید. ساییدگی و پارگی قابل توجه می‌تواند باعث فرسودگی قفل شود تا به درستی درب را محکم نکند.

گیره درب آسیب دیده: اگر گیره درب آسیب دیده، گم شده یا خم شده باشد، متوجه خواهید شد که درب بسته نمی‌شود. گیره باید در شرایط خوبی باشند و به درستی تراز شده باشند وگرنه کار نمی‌کنند.

کابل دستگیره درب شکسته: دستگیره در شما از طریق کابل به چفت متصل می‌شود. اگر آن کابل بسته یا شکسته باشد، قفل را باز نمی‌کند.

درب نامناسب: اگر درب شما به درستی تراز نشده باشد، بسته نمی‌شود. درست مانند درب خانه شما است - چفت و گیره باید به درستی ردیف شوند. در غیر این صورت، آن‌ها فقط به یکدیگر ضربه می‌زنند بدون اینکه چفت بتواند بسته شود و در موقعیت قفل شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس