ایرادات شورا به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی رفع شد

نمایندگان ایرادات شورای نگهبان به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی را رفع کردند.

به گزارش مشرق در ادامه جلسه علنی روز (یکشنبه ۷ آذرماه) مجلس شورای اسلامی رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

نمایندگان با اصلاح ماده واحده و تبصره این طرح مقرر کردند:

ماده واحده: دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون، کارشناسان بیمه کشاورزی را به صورت قرارداد کار معین ساماندهی کند.

تبصره ۱: کارشناسان بیمه کشاورزی که در حال حاضر قراردادی تحت عنوان قرارداد کارگزاری با بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی دارند و حسب مورد از زمان ورود به صندوق بیمه کشاورزی یا بانک کشاورزی تا تاریخ تصویب این قانون حداقل چهل و هشت (۴۸) ماه سابقه فعالیت مستمر و متوالی داشته باشند پس از گذراندن دوره‌های آموزشی مرتبط، بر اساس تخصص و متناسب با نیاز دستگاه‌های مربوطه، ظرف حداکثر دو سال به صورت قرارداد کار معین ساماندهی می‌گردند.

در ادامه نمایندگان به بررسی تبصره ۵ ماده واحده این طرح پرداختند و آن را با ۲۲۷ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۶۶ نماینده حاضر در صحن اصلاح کردند.

براساس تبصره ۵ ماده واحده اصلاح شده این طرح؛

بار مالی ناشی از اجرای این قانون از محل اصلاح ماده (۸۱) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۳/۱۲/۱۳۶۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی تامین می‌گردد.

علاوه بر این ماده (۸۱) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۳/۱۲/۱۳۶۶ با اصلاحات والحاقات بعدی به شرح زیر اصلاح شد:

«ماده ۸۱- درآمدهای اشخاص حقیقی که حاصل از کلیه فعالیت‌های کشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغان داری احیای مراتع و جنگل‌ها، باغات اشجار از هر قبیل و نخیلات می‌باشد از پرداخت مالیات معاف است.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس