برخلاف جنجال‌های کرونایی شرکت‌های هواپیمایی پرواز به کشورهای آفریقایی را متوقف نکردند

علی‌رغم آنکه آمریکا، انگلیس و بسیاری از کشورهای دیگر در ماجرای ظهور سویه جدید ویروس کرونا در جنوب آفریقا جنجال‌های رسانه‌ای سنگینی بپا کرده‌اند، اما پروازهای آمریکا به جنوب آفریقا لغو نشده است.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، دو شرکت بزرگ هواپیمایی دلتا و یونایتد آمریکا ساعاتی پیش اعلام کردند که برنامه‌ای برای توقف پروازهای خود به آفریقای جنوبی ندارند.

این در حالی است که کاخ سفید در راستای تحریک موج رسانه‌ای ظهور سویه جدید ویروس کرونا در جنوب آفریقا اعلام کرده که می‌خواهد از روز دوشنبه پرواز به برخی کشورهای آفریقایی را ممنوع کند. دو شرکت دلتا و یونایتد تنها شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی هستند که به جنوب آفریقا پرواز مستقیم دارند.

در حال حاضر شرکت هواپیمایی دلتا به صورت هفتگی ۳ پرواز بین آتلانتا و ژوهانسبورگ داشته و اعلام کرده است که هنوز هیچ برنامه‌ای برای تغییر این پروازها ندارد.

کاخ سفید گفته که می‌خواهد ورود افراد غیرآمریکایی که طی ۱۴ روز گذشته به آفریقای جنوبی و ۷ کشور آفریقایی دیگر سفر کرده‌اند را به آمریکا ممنوع کنند.

گروه شرکت‌های هواپیمایی آمریکا که نماینده گروهی از شرکت‌های هواپیمایی این کشور به شمار می‌رود شب گذشته گفت: با توجه به وجود ابهامات جدی و ابعاد ناشناخته ارتباط خود در این زمینه را با مقامات دولتی برقرار نگه خواهد داشت.

این گروه در بیانیه خود گفته در چنین شرایط بحرانی ضروری است که دولت آمریکا تصمیمات خود برای اعمال محدودیت در مسافرت‌های بین‌المللی را برمبنای مستندات علمی اتخاذ کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس