هشدار حکمتیار به طالبان درباره رسانه‌های افغانستان

رهبر حزب اسلامی افغانستان به طالبان هشدار داد که دولت‌های قبلی در افغانستان به دلیل عدم کنترل بر برنامه‌های ضد اسلامی رسانه‌ها حمایت مردم را از دست دادند.

به گزارش مشرق، «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی افغانستان با انتقاد از عملکرد رسانه‌ها در این کشور محتوای برنامه‌های آن‌ها را «مبتذل و ضد اسلامی» خواند که به «جایگاه اسلامی و مذهبی» طالبان لطمه می‌زند.

وی با اظهار اینکه در روند کاری رسانه‌ها پس از به قدرت رسیدن طالبان هیچ تغییری دیده نمی‌شود، خواستار اعمال محدودیت‌های بیشتر بر رسانه‌ها شد.

حکمتیار گفت که دولت‌های قبلی به دلیل برنامه‌های «مبتذل و ضد اسلامی» رسانه‌ها حمایت مردم مسلمان افغانستان را نداشتند و مردم حمایت خویش را از دولت پس گرفته و به «مجاهدین» پیوستند.

رهبر حزب اسلامی افغانستان درباره بازگشایی سفارت‌های خارجی در کابل نیز اظهارداشت: باید زمانی به این سفارت‌ها اجازه بازگشایی داده شود که این کشورها حکومت افغانستان را برسمیت بشناسند.

وی ادامه داد: همچنین سفارتخانه‌های افغانستان بطور متقابل بازگشایی شود و کشورهایی که در افغانستان حضور نظامی داشتند نیز غرامت جنگی بپردازند و دارایی‌های افغانستان نیز آزاد شود.

رسانه «رشد»، پیش از این گزارش داده بود که گلبدین حکمتیار در بیانیه‌ای گفته بود: در صورت جنگ با طالبان و داعش از داعشی‌ها حمایت خواهد کرد.

در این گزارش آمده بود که حکمتیار به حامیانش گفته بود،   «در صورتی که میان طالبان امارتی و جنگجویان طالبان که به داعش پیوسته اند نزاعی به میان آید٬ باید از این جنگجویان حمایت کرد».

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس