۳۱ سال زندان برای رئیس کمیته برگزاری المپیک ۲۰۱۶ ریو

مسئول برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو و رئیس سابق کمیته المپیک برزیل به بیش از ۳۰ سال زندان محکوم شد.

به گزارش مشرق، «کارلوس نوزمان» رئیس سابق کمیته ملی المپیک برزیل و رئیس برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو به دلیل خرید آرا برای میزبانی این شهر در بازی‌های المپیک و پارالمپیک به ۳۰ سال و ۱۱ ماه زندان محکوم شد.

در تصمیمی که توسط «مارسلو برتاس» رئیس هفتمین دادگاه فدرال در ریودوژانیرو گرفته شد، نوزمان به دلیل فساد، بزهکاری سازمان‌دهی شده، پولشویی و فرار مالیاتی، مجرم شناخته شده است. البته نوزمان تا زمانی که مراحل تجدیدنظر تکمیل نشود، زندانی نخواهد شد.

این حکم در حالی صادر شده که سرجیو کابرال فرنامدار سابق ریودوژانیرو به ۱۰ و هشت ماه و همچنین لئوناردو گرینر مدیرکل سابق بازی‌های ۲۰۱۶ ریو به ۱۳ سال و ۱۰ ماه زندان محکوم شده‌اند.

تحقیقات پیرامون پرونده رشوه پس از آن آغاز شد که روزنامه لوموند فرانسه اعلام کرد که سه روز قبل از نشست کمیته بین‌المللی المپیک در اکتبر ۲۰۰۹ به میزبانی کپنهاگ دانمارک - نشستی که شهر ریودوژانیرو در رقابت با شیکاگو، مادرید و توکیو میزبان المپیک ۲۰۱۶ شد -  برخی اعضای IOC رشوه داده‌اند. در همین مورد نیز عنوان شد که نوزمان به‌عنوان عضو IOC در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ عضو IOC معمار اصلی این طرح بوده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس