گوگل نمایه

تنظیم‌کننده رقابت بریتانیا اعلام کرد که Google تعهداتی را در مورد تغییرات کوکی‌های ردیابی کننده کاربر در مرورگر خود متقبل شده است.

به گزارش مشرق، سازمان رقابت و بازار (CMA) در حال بررسی طرح گوگل برای قطع پشتیبانی از برخی از کوکی‌ها در کروم است چرا که بعضی از آن‌ها می‌توانند رقابت در تبلیغات دیجیتال را مختل کنند.گوگل در ماه ژوئن تغییراتی را از جمله اجازه دادن به CMA برای ایفای نقش نظارتی در طرح خود که «جعبه ایمنی حریم خصوصی» نامیده می‌شود، اعمال کرد. این غول فناوری قول داده است تا زمان هر تعهدی را به مدت شش سال تمدید کند. همچنین مسئولان گوگل گفته اند که این تعهدات در صورت پذیرش، در سطح جهانی اعمال خواهند شد.

شرکت گوگل

گوگل تعهدات جدیدی برای رفع برخی نگرانی‌های باقی‌مانده CMA، از جمله کاهش دسترسی به آدرس‌های IP و شفاف‌سازی محدودیت‌های داخلی در مورد داده‌هایی که می‌تواند استفاده کند، داده است. آندریا کوسلی مدیر اجرایی CMA گفت:" برای ما همیشه مشخص بوده است که تلاش‌های گوگل برای محافظت از حریم خصوصی کاربران نمی‌تواند به قیمت کاهش رقابت تمام شود. در صورت پذیرش، تعهداتی که از گوگل گرفته‌ایم از نظر قانونی ملزم می‌شوند، رقابت در بازارهای دیجیتال را ترویج و به محافظت از توانایی ناشران آنلاین برای جمع‌آوری پول از طریق تبلیغات و حفظ حریم خصوصی کاربران کمک کنند. ما تا ۱۷ دسامبر در مورد تعهدات جدید مشورت خواهیم کرد."

کوکی‌های گوگل کروم

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس