انیمه5

ژانر سامورایی همیشه منبعی غنی برای داستان‌سازی است و ده انیمه معرفی شده در این لیست، نهایت استفاده را از تاریخ و فرهنگ سامورایی برده‌اند.

به گزارش مشرق، در فرهنگ ژاپنی، سامورایی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تاریخ کشور است. به همین دلیل، بسیاری از هنرمندان ژاپنی در خلق آثارشان، از سامورایی‌ها الهام می‌گیرند. آن‌ها از فرهنگ و تاریخ سامورایی درون انیمه‌هایشان اقتباس می‌کنند و ژانر سامورایی را با سکانس‌های اکشن خارق‌العاده و مباحث شرافت و دوستی تلفیق می‌کنند. اگرچه سامورایی‌ها به نوعی نیروی نظامی به حساب می‌آیند اما در اصل بسیار فراتر از یک نظامی ساده به شمار می‌روند. نظم و شرافتی که سامورایی‌ها دارند را نمی‌توان در هیچ کجای دیگر فرهنگ ژاپن و یا حتی در تمام دنیا نیز دید.

لیست پیش رو، برترین انیمه‌های سامورایی از میان صدها انیمه دیگر این ژانر را به شما معرفی خواهد کرد. همیشه درون انیمه‌ها می‌توان رد سامورایی را پیدا کرد و اگرچه بیشتر سامورایی‌ها در داستان‌های واقع‌گرایانه حضور دارند، اما باز هم این مساله مانع آفرینش صحنه‌هایی خارق‌العاده از مبارزه شخصیت‌ها نمی‌شود. در اینجا ده تا از بهترین انیمه‌های سامورایی را معرفی خواهیم کرد.

۱۰ - Samurai ۷

ده انیمه برتر ژانر سامورایی – از کنشین تا سامورایی آفریقایی

همانطور که حدس زدید انیمه‌ی Samurai ۷ بر اساس فیلم هفت سامورایی (Seven Samurai) است. این انیمه بسیار به فیلمش شباهت دارد و دنیایی در آینده را به تصویر می‌کشد که درست بعد از یک جنگ در معرض نابودی قرار گرفته است.
راهزنانی که زمانی سامورایی بودند، روستاها و شهرها را از هم پاشیده‌اند. هرچند این سامورایی‌ها اکنون با ماشین‌آلات ادغام شده‌اند و تبدیل به سلاح شده‌اند. اگرچه این انیمه برنامه‌ای خوب است اما چون بر اساس یک فیلم ساخته شده است و داستانی اصیل ندارد، در رتبه آخر لیست ما قرار می‌گیرد.

۹ - Brave ۱۰

ده انیمه برتر ژانر سامورایی – از کنشین تا سامورایی آفریقایی

انیمه‌ی Brave ۱۰ درمورد دو جنگجو با قدرت‌های فرابشری است که در طول ماجراجویی‌هایشان با دوستان و رقبای جذابی روبه‌رو می‌شوند. این انیمه ترکیب بی‌نقصی از فانتزی سرگرم کننده و سکانس‌های تماماً اکشن است.

این انیمه تعادل زیبایی بین خیر و شر را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد که هیچکس شر و یا خیر مطلق نیست. همچنین این برنامه به خوبی بین سرگرمی، اکشن و مسائل جدی مطرح شده درون انیمه، تعادل را برقرار کرده است.

۸ - (Saraiya Goyou (House Of Five Leaves

ده انیمه برتر ژانر سامورایی – از کنشین تا سامورایی آفریقایی

سبک هنری خارق‌العاده این انیمه به تنهایی باعث می‌شود این برنامه لیاقت رتبه هشتم لیست را داشته باشد. داستان انیمه مشابه چندین انیمه دیگر است؛ انیمه درمورد آکیتسوی (Akitsu) ساده‌لوح اما شجاع است که در نهایت میفهمد سامورایی بودن چیزی فراتر از شمشیر به دست گرفتن و ظاهری باحال و خفن است.
هرچند، سبک هنری انیمه بسیار منحصر به فرد و زیبا است و همین باعث می‌شود این انیمه به دیدنش بیارزد. اگرچه داستان تکراری به نظر می‌رسد، اما باز هم بدون شک زیبا و دیدنی است.

۷ - Shigurui: Death Frenzy

ده انیمه برتر ژانر سامورایی – از کنشین تا سامورایی آفریقایی

همانطور که از اسم انیمه برمی‌آید، Shigurui داستانی درمورد تاریکی، مرگ و کلی خونریزی است. این انیمه بسیار با خشونت آمیخته شده است و شخصیت‌ها دائماً درگیر یأس و ناامیدی می‌شوند. اگر با این موارد مشکل خاصی ندارید پس قطعا از انیمه خوشتان خواهد آمد.

داستان انیمه در سال ۱۶۲۹ رخ می‌دهد و درمورد تورنومنتی است که در آن دانش‌آموزان با یکدیگر و با شمشیرهایی واقعی به مبارزه همدیگر می‌روند. این انیمه مبارزه اول که بین فوجیکی گنوسوگه (Fujiki Gennosuke) و ایراکو سیگن (Irako Seigen) و اتفاقات بعد از آن را به تصویر می‌کشد. همچنین گذشته این دو نفر را نیز نمایش داده و نشان می‌دهد که چگونه و چرا راهشان به این مبارزات ختم شده است.

۶ - (Sengoku Basara (Samurai Kings

ده انیمه برتر ژانر سامورایی – از کنشین تا سامورایی آفریقایی

این انیمه شمشیرزنی سامورایی و قدرت‌های فرابشری را به زیبایی با هم تلفیق کرده است و ترکیب زیبایی از مدرنیته و گذشته را به تصویر می‌کشد. همین مساله باعث می‌شود انیمه‌ی Sengoku Basara، تا این اندازه زیبا باشد.

قهرمانان داستان این انیمه دائماً با رقبایشان در جدال هستند و در تلاشند شخصی به نام “شاه شیاطین یا Demon King” را شکست دهند تا بتوانند سرزمینی که باور دارند متعلق به خودشان است را بازپس‌گیرند.

۵ - (Basilisk: Kouga Ninpou Chou (The Kouga Ninja Scrolls

ده انیمه برتر ژانر سامورایی – از کنشین تا سامورایی آفریقایی

این انیمه گزینه مناسبی برای طرفداران رومئو و ژولیت است و داستانی عاشقانه بین یک شاهزاده و شاهدخت از دو خانواده که دشمن هم هستند را روایت می‌کند.

این دو خانواده از قبایل نینجا هستند و خصومت خونین بینشان، آن‌ها را به مرز خطرناکی کشانده است. اگرچه در طول انیمه دو طرف به ظاهر خواهان صلح هستند، اما تمام جذابیت داستان به مبارزات پنهانی بین این دو خانواده است.

۴ - Mushibugyou

ده انیمه برتر ژانر سامورایی – از کنشین تا سامورایی آفریقایی

در یک ژاپن متفاوت، موشی (Mushi)ها که حشراتی غول‌آسا هستند، شروع به حمله به مردم کرده و کل کشور را رو به نابودی می‌کشاند. به همین دلیل، مبارزانی ویژه تعلیم داده می‌شوند تا به جنگ این حشرات بروند.
این داستان درمورد یکی از این سامورایی‌ها به نام جینبی تسوکیشیما (Jinbei Tsukishima) یکی از اعضای گروه گشت‌زنی شهر است. پدر جینبی که دیگر نمی‌تواند مبارزه کند جای خود را به پسرش داده است و اکنون جینبی به جای پدرش به مبارزه موشی‌ها می‌رود.

۳ - Afro Samurai

ده انیمه برتر ژانر سامورایی – از کنشین تا سامورایی آفریقایی

این برنامه یک ژاپن خیالی در آینده را به مخاطبین معرفی می‌کند. در این دوره، افسانه‌ای وجود دارد که هرکس سربندی با شماره یک را داشته باشد، قدرت‌هایی خداگونه به دست خواهد آورد. داستان انیمه بسیار شبیه به افسانه‌ی تور (Thor) است. تنها شخصی که سربند شماره‌ی دو را دارد می‌تواند شماره یک را به مبارزه دعوت کند اما هرکسی می‌تواند شخص شماره دو را به چالش بکشد.

افرو سامورایی دائم در حال مبارزه است و البته این مساله برای یک سامورایی استاد کاملا معمول است. در طول انیمه او با رقبای زیادی رو به رو می‌شود، سعی می‌کند نیروهای شر را شکست دهد و تبدیل به بهترین سامورایی جهان شود.

۲- Gintama

ده انیمه برتر ژانر سامورایی – از کنشین تا سامورایی آفریقایی

داستان انیمه گینتاما در دوران حکومت فئودالی ژاپن رخ می‌دهد. در دنیای این انیمه ژاپن تحت سلطه موجودات فضایی است و سامورایی‌ها قدرت خود را از دست داده‌اند. به همین دلیل شخصیت اصلی انیمه، گینتوکی (Gintoki) مجبور است ماموریت‌های مختلفی را پشت سر هم به انجام برساند.
این انیمه مسائل حکومتی زیادی از جمله شورش‌ها، قدرت و مانند بسیاری از انیمه‌های دیگر دوستی و عشق را در اشکال مختلف به تصویر می‌کشد. این انیمه یک برنامه بسیار خارق‌العاده است و قطعا ارزش دیدن را دارد.

۱ - (Rurouni Kenshin (SamuraiX

ده انیمه برتر ژانر سامورایی – از کنشین تا سامورایی آفریقایی

رتبه اول لیست ما قطعا متعلق به یکی از انیمه‌های بحث برانگیز و مشهورترین انیمه سامورایی در سراسر جهان است.

داستان انیمه درمورد کنشین هیمورا (Kenshin Himura)، یک آدمکش سابق است که در تلاش است مسیر زندگی خودش را پیدا کند. او یک شمشیرزن سرگردان است که سعی دارد به جای بازگشت به زندگی پیشینش و آدم‌کشی، از مردم ژاپن محافظت کند. او خونخواری و خشونت جهان را به چشم دیده است و می‌داند که خشونت نادرست است. در این انیمه شما از دیدن مفاهیمی مانند آرامش درونی و بخشش، لذت خواهید برد.

منبع: ویجیاتو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
  3 5
  انیمه دوست ندارم
  • مهدیه IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
   9 1
   پس چرا نظر میدی و میای تو سایت دربارشون میخونی؟؟؟؟
 • شروین IR ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
  3 0
  انیمه dororo تو ی لیست نیست که تقریبا باید توی رتبه اول تا سوم باشه
 • M IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  0 1
  هم انیمه کنشین و فیلمش واقعا عالی هستن.پیشنهاد میدن نگاه کنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس