امیرعبداللهیان

وزیر خارجه تایلند در گفتگوی تلفنی ضمن دعوت از امیرعبداللهیان برای سفر به بانکوک، بر گسترش روابط تجاری با ایران در حوزه فولاد و سوخت تأکید کرد.

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «دان پرامودوینای» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه تایلند امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص موضوعات مختلف از جمله مسائل دوجانبه سیاسی، اقتصادی و مذاکرات پیش رو در وین به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دوشنبه هفته آینده (هشتم آذر ماه) شهر وین میزبان دور جدید مذاکرات بین ایران و گروه ۱+۴ در خصوص رفع تحریم های آمریکاست.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با همتای تایلندی ضمن تبریک روز ملی تایلند و یادآوری سابقه ۴۰۰ ساله روابط دو کشور، بر علاقه مندی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با تایلند تأکید کرد

وی همچنین از همتای تایلندی خود برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد.

 سفر هیأت‌های سیاسی و تجاری و همچنین گردشگران به دو کشور می‌تواند از سر گرفته شود

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با بیان اینکه ایران و تایلند توانسته‌اند از وضعیت بحرانی کرونا عبور کنند، خاطرنشان کرد که اکنون سفر هیأت‌های سیاسی و تجاری و همچنین گردشگران به دو کشور می‌تواند از سر گرفته شود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری نشست کمسیون مشترک اقتصادی و کمیسیون تجاری دو کشور تأکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران یادآور شد که در دولت جدید جمهوری اسلامی سیاست خارجی با نگاه به آسیا دنبال می‌شود و در این میان تایلند از جایگاهی ویژه برخوردار است.

دعوت از امیرعبداللهیان برای سفر به بانکوک

وزیر خارجه تایلند نیز در این تماس برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و گسترش روابط تجاری با ایران از جمله در زمینه های فولاد، برنج و سوخت اعلام آمادگی کرد.

وزیر خارجه تایلند ضمن تاکید بر عزم بانکوک برای ارتقای همه جانبه روابط با ایران از وزیر امور خارجه برای سفر به این کشور دعوت کرد.

گفتنی است وزیر خارجه تایلند بهمن ۱۳۹۹ نیز تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر سابق امور خارجه درباره مناسبات دوجانبه گفتگو کرده بود. (اینجا بخوانید)

امیرعبداللهیان همچنین امروز با همتای سوئیسی نیز تلفنی گفتگو کرد. وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با همتای سوئیسی گفت: برای رسیدن به توافق خوب و فوری آماده و جدی هستیم، اما به رفتار آمریکا بی‌اعتمادیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس