آمار واکسیناسیون اساتید، دانشجویان و طلاب اعلام شد

مرکز آمار و مدیریت اطلاعات وزارت بهداشت، آمار واکسیناسیون اساتید و دانشجویان دانشگاه های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و طلاب حوزه علمیه را منتشر کرد.

به گزارش مشرق، مرکز آمار و مدیریت اطلاعات وزارت بهداشت، آمار واکسیناسیون اساتید و دانشجویان دانشگاه های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و طلاب حوزه علمیه را منتشر کرد.

این آمار از سوی مرکز آمار و مدیریت اطلاعات وزارت بهداشت تا روز جمعه ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۰ جمع آوری شده است.

بر این اساس تاکنون ۶۱ درصد استادان و کارکنان دانشگاه‌های دولتی یک نوبت واکسن و ۴۹ درصد از آنان دو نوبت واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. تعداد ۹۱ درصد استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی یک نوبت واکسن و ۸۲ درصد درصد از این گروه دو نوبت واکسن دریافت کرده‌اند.

میزان دریافت واکسن کرونا در میان استادان و کارکنان حوزه به میزان ۶۳ درصد یک نوبت و ۵۳ درصد دو نوبت واکسن بوده است.

۸۴ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی یک نوبت و ۶۷ درصد دانشجویان این دانشگاه دو نوبت واکسن زده‌اند.

دانشجویان وزارت علوم میزان کمتری از دانشجویان دانشگاه آزاد واکسن زده‌اند. بر اساس آمار مرکز آمار و مدیریت اطلاعات وزارت بهداشت تا روز جمعه ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۰ تاکنون ۸۱ درصد از دانشجویان وزارت علوم یک نوبت و ۶۴ درصد دو نوبت واکسن کرونا زده‌اند.

همچنین دانشجویان علوم پزشکی نیز تاکنون ۷۰ درصد نوبت اول و ۶۵ درصد نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

در مجموع ۸۳ درصد دانشجویان کشور یک نوبت واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و ۶۸ درصد دو نوبت واکسن خود را تزریق کرده‌اند.

میزان دریافت واکسن کرونا در میان طلاب ۵۷ درصد در یک نوبت و ۴۲ درصد در دو نوبت است.

بر اساس آمار مرکز آمار و مدیریت اطلاعات وزارت بهداشت میزان دریافت واکسن کرونا در میام معلمان مدارس دولتی، مدارس غیر انتفاعی، حق التدرسی و سرباز معلم هم حدود ۸۰ درصد اعلام شده است. این آمار به تفکیک برای دانش آموزان سال‌های هفتم تا دوازدهم نیز اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • US ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  63 0
  #### نه به قانون شکنی#### نه به واکسن اجباری ##### دولت و وزارت بهداشت رسما داره قانون شکنی میکنه خارج از مجلس داره قانون گذاری میکنه و خودش جرم انگاریم میکنهو خودش هم مجازات تعیین میکنه و اجرا میکنه . چرا خبر گزاری ها این مورد رو نشون نمیدن. در کشور اسلامی و مدنی نباید این اتفاق بیوفتد. چرا دانشجویان باید واکسن آزمایشی بزنن. واکسنی که نه از ابتلا نه از جهش نه از انتقال نه از مرگ و میر جلو گیری میکنه. آمار وزارت بهداشت نشون داده که افراد 25-49 سالبه ازای هر یک میلیون نفر ابتلا فقط 5 نفر مرگ و میر داره اونم به احتمال زیاد افراد با بیماری های ضمینه ای هستن. کرونا به افراد جوان آسیبی نمیرسونه. واکسن آزمایشی کرونا فقط برای افراد مسن هست
  • IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
   0 0
   واکسن خیلیارو چیزیش نکرده خداروشکر
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  49 0
  شهر قم جزء یکی از 3 استان با کمترین میزان واکسیناسیون هست با تعداد فوتی صفر . استانهای با تعداد بالا در واکسیناسیون هم بیشترین کشته رو داشتن .
  • IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
   0 0
   سیستان و بلوچستان؟؟؟ بعدش بیشتر مرگها از اثر واکسن نزدنه کلا بحران درست کنید از همه دنیا واکسن زدن جز ایران تا اینجا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس