دیپلماسی دریایی بزرگترین پشتیبان کشور در اقتصاد است

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نمایش اقتدار در دریا، نشان دهنده توان عملیاتی نیروی دریایی ارتش است و دیپلماسی دریایی می‌تواند بزرگترین پشتیبان کشور در حوزه اقتصاد باشد.

به گزارش مشرق؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر دریادار سیاری فرمانده رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش و معاون هماهنگ کننده ارتش در ارتباط تلفنی با برنامه «بحث روز» رادیو ایران در خصوص برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش گفت: انجام رزمایش نشان دهنده توان دفاعی کشور است و به صورت سالیانه یا در مقاطع زمانی مورد نیاز برگزار می شود که هریک اهداف راهبردی و عملیاتی خاص خود را دارد.

وی اظهار داشت: در برگزاری رزمایش دو هدف راهبردی و عملیاتی را دنبال کردیم. در اهداف راهبردی توان بازدارندگی خود را بالا می بریم که در هر زمان در مقابل هر تهدیدی آمادگی مقابله را داشته باشیم و در اهداف عملیاتی، انواع و اقسام سلاح ها را به کار گرفته و آزمایش می کنیم.

فرمانده رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش گفت: در رزمایش ها آموزش ها را تست میدانی کرده و به دفاع مان عمق می دهیم و هماهنگی بین نیروها را پی می گیریم و با به کارگیری سلاح ها در کنار یکدیگر برمبنای اهداف از پیش تعیین شده سناریوهای مختلف می نویسیم. در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ حدود ۱۵۰ سناریو و ۵۰ تمرین برای نیروهای چهارگانه ارتش تعریف کردیم که همه آنها اجرا شد و به اهداف عملیاتی دست یافتیم. اهداف عملیاتی درمسیر اهداف راهبردی ماست که همه اینها نشانگر اقتدار ارتش است و بیانگر این واقعیت است که هرگونه تعرضی با جواب سخت روبه رو خواهد شد.

دریادار سیاری در ادامه با تاکید بر اهمیت نیروی دریایی به عنوان یک نیروی راهبردی، خاطر نشان کرد: امروز ما در دریاهای آزاد حضور داریم و خطوط مواصلاتی مان را در مقابله با پدیده دزدی دریایی در خلیج عدن تامین می کنیم. پرچم جمهوری اسلامی ایران را در دریای سرخ، مدیترانه، دریای جنوب چین، اقیانوس هند جنوبی، اقیانوس اطلس جنوبی و شمالی تا سن پترزبورگ و جنوب خلیج فنلاند توسط ناوشکن های نیروی دریایی ارتش به نمایش می گذاریم که نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع کشور و راهبردی بودن نیروی دریایی ارتش است.

معاون هماهنگ کننده ارتش اظهارداشت: نمایش اقتدار در دریا، نشان دهنده توان عملیاتی نیروی دریایی ارتش است و دیپلماسی دریایی می تواند بزرگترین پشتیبان کشور در حوزه اقتصاد و تامین امنیت حمل و نقل انرژی و کالا در دریاها باشد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس