قالیباف نمایه

رییس مجلس شورای اسلامی از کم دقتی‌ در اجرای برخی مصوبات مجلس از جمله برخی تبصره‌های بودجه ۱۴۰۰ انتقاد کرد و از کمیسیون‌های تخصصی خواست که در قبال این گونه رفتارها از جایگاه نظارتی مجلس استفاده کنند.

به گزارش مشرق، جلسه روز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رییس مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: انسجام و وحدت و هماهنگی بین قوای سه گانه که در شرایط فعلی وجود دارد، یک فرصت استثنایی برای حل معضلات اساسی کشور است که ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

قالیباف فرصت‌ها را به دو بخش فرصت‌های  پرریسک و فرصت‌های کم ریسک تقسیم و اضافه کرد: عقلانیت مدیریتی ایجاب می‌کند این فرصت ها را به موقع تشخیص داده و متناسب با نوع فرصت از آن استفاده کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی از برخی کم دقتی‌ها در اجرای برخی مصوبات مجلس از جمله برخی تبصره‌های بودجه ۱۴۰۰ انتقاد کرده و از کمیسیون‌های تخصصی خواست که در قبال این گونه رفتارها از جایگاه نظارتی مجلس به شایستگی استفاده کنند و از مجریان امر به موقع توضیح بخواهند.

در این جلسه اعضای کمیسیون نظرات خود را بیان کردند و رییس مجلس بعد از ارائه تحلیل خود راز شرایط کشور و منطقه، به پرسش‌های اعضای کمیسیون پاسخ داد.

تحول در ساختار مجلس و لوازم آن، طرح‌های مهم و ناظر بر اولویت های کشور و نیاز های مردم و راهکارهای به ثمر رسیدن سریع این طرح ها از جمله مباحث این جلسه بود.

 وحید جلال زاده رییس کمیسیون در پایان این نشست بر پیگیری مصوبات کمیسیون در بعد قانونگذاری و نظارت و همچنین ارتباط مستمر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با هیات رئیسه و رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
    0 0
    بسم الله سهام عدالت . معیشت .تحصیل .بیکاری .گرانی. کرونا.حمل ونقل.آب.مسکن.ازدواج.نان........

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس