مایکروسافت مدعی حمله سایبری روسیه به صدها شبکه آمریکایی شد

مایکروسافت مدعی شده همان مجموعه هکری عامل تهاجم سایبری سولارویندز در روسیه این بار به صدها سازمان و شرکت آمریکایی حمله کرده اند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، مایکروسافت حمله جدید را تازه ترین موج تهاجم سایبری بر علیه شبکه های رایانه ای آمریکایی توصیف کرده است.

هکرهای یادشده که به گروه نوبلیوم شهرت دارند این بار"نمایندگی های فروش و سایر ارائه دهندگان خدمات فناوری" کلود یا رایانش ابری را هدف قرار داده اند. حملات یادشده بخشی از حملات گسترده تری توصیف شده که از تابستان امسال آغاز شده اند.

مایکروسافت می گوید از اول جولای تا ۱۹ اکتبر امسال به ۶۰۹ مشتری خود که هدف این حملات بوده اند، اطلاع رسانی لازم را کرده است. این شرکت مدعی شده بخش ناچیزی از حملات جدید موفق بوده اند. این شرکت جزئیات فنی بیشتری را در این زمینه فاش نکرده است.

در بیانیه مایکروسافت در این زمینه که در وبلاگ آن منتشر شده، آمده است: رویداد اخیر نشان می دهد روسیه در تلاش برای به دست آوردن دسترسی بلندمدت و نظان مند به نقاط مختلف زنجیره تامین فناوری و ایجاد سازوکاری برای نظارت - در حال حاضر یا در آینده – بر اهداف مورد علاقه دولت روسیه است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس