پهلوگیری ۴ کشتی کالای اساسی در بندر شهیدرجایی/ ۸ کشتی دیگر در راه

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۴ فروند کشتی حامل گندم، روغن خوراکی و ذرت در مجموع ۲۴۰ هزار و ۷۹۸ تن در بندر شهید رجایی پهلودهی شده و در حال تخلیه است.

به گزارش مشرق به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران با اشاره به پهلودهی همزمان ۴ فروند کشتی حامل کالای اساسی، افزود: از این تعداد دو فروند کشتی حامل ۱۳۸ هزار و ۷۹۸ تن گندم هستند.

وی افزود: از دو کشتی دیگر یکی حامل ۳۰ هزار تن روغن خوراکی و دیگری نیز کشتی پهن پیکری حامل ۷۲ هزار تن ذرت است که هم اکنون در اسکله ۱۳ این بندر تخلیه و به شکل حمل یکسره وارد کشور می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان یادآور شد: ۱۲ فروند کشتی دیگر در لنگرگاه بندرعباس مستقر هستند که با برنامه‌ریزی صورت گرفته و سپری کردن فرآیند قانونی و اسنادی، طی روزهای آینده در اسکله‌های ویژه کالاهای اساسی بندر شهید رجایی پهلو دهی می‌شوند.

محمدی‌کرجی‌ران افزود: از مجموع این ۱۲ کشتی، هفت فروند آن حامل ۴۵۵ هزار تن گندم، دو فروند حامل ۷۱ هزار و ۵۰۰ تن روغن خوراکی، دو کشتی حامل ۱۳۵ هزار تن جو و یک فروند دیگر نیز ۶۲ هزار تن سویا را وارد کشور می‌کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به حرکت هشت فروند کشتی دیگر از کشورهای مبدا به سمت بندر شهید رجایی، اضافه کرد: این هشت فروند کشتی درمجموع ۴۷۱ هزار و ۵۰۰ تن انواع کالای اساسی را حمل می‌کنند که با برنامه‌ریزی انجام شده طی ماه آینده وارد لنگرگاه بندرعباس خواهند شد.

طی شش ماهه سال ۱۴۰۰، یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۶۳ تن کالای اساسی در بندر شهید رجایی تخلیه شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۴ درصد افزایش داشته است.

بندر شهید رجایی با اختصاص تعداد شش پست اسکله ویژه کالای اساسی، بهره‌گیری از تعداد ۱۵ باب انبار مسقف به مساحت ۱۳۰ هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر ۳۵۰ هزار تن، محوطه بارانداز به مساحت ۹۰ هزار متر مربع و ظرفیت ۱۱۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی فله خشک و همچنین تعداد ۳ پایانه نگهداری فرآورده‌های روغن خوراکی به ظرفیت ۳۷۰ هزار تن یکی از مهم‌ترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور به شمار می‌آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس