افشاگری جدید کارمند سابق فیس‎بوک درباره رسانه «زاکربرگ»

یکی از کارکنان سابق فیس‌بوک می‌گوید که این رسانه اجتماعی سود خود را به دیگر مسائل ترجیح می‌دهد.

به گزارش مشرق، یک افشاگر جدید می‌گوید که فیس‌بوک اجازه می‌دهد تا نفرت پراکنی و فعالیت‌های غیرقانونی بدون کنترل در این رسانه اجتماعی ادامه پیدا کنند.

بر اساس سندی که از سوی یکی از کارکنان سابق فیس‌بوک به دست «واشنگتن پست» رسیده، این شرکت پیشرفت و سود خود را به مبارزه با نفرت پراکنی، انتشار اطلاعات نادرست و دیگر تهدیدات عمومی ترجیح می‌دهد.

اظهارات این افشاگر جدید که به شرط ناشناس ماندن با «واشنگتن پست»، مصاحبه کرده، تاییدی بر استماع اخیر «فرانسیس هاگن»، کارمند سابق فیس‌بوک و یکی دیگر از کارکنان سابق این شرکت است.

«هاگن»، اخیرا در کنگره آمریکا علیه فیس‌بوک افشاگری کرده که این افشاگری چالش‌هایی را برای این رسانه اجتماعی به دنبال داشته است.

بر اساس شهادت افشاگر جدید، فیس‌بوک به سرمایه گذاران درباره فعالیت‌های غیرقانونی هشدار نداده است.

دومین افشاگر فعالیت‌های فیس‌بوک، اظهارات خود را در یک نسخه ۵ صفحه‌ای به «واشنگتن پست»، ارائه داده است.

بر اساس این اظهارات، مقام‌های «فیس‌بوک» به طور معمول، تلاش‌ها برای مبارزه با نفرت پراکنی، انتشار اطلاعات نادرست و دیگر محتواهای مشکل ساز را تضعیف می‌کنند.

افشاگری اخیر جدیدترین پرونده از افشاگری‌ها علیه فیس‌بوک از سال ۲۰۱۷ تاکنون به شمار می‌رود این در حالی است که «مارک زاکربرگ»، موسس فیس‌بوک تحت فشار منتقدان در پی قطعی اخیر برنامه های تحت کنترل این شرکت قرار دارد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس