کد خبر 1288729
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
کیفیت هوای تهران سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز (پنجشنبه، ۲۹ مهر) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۶۰ در شرایط قابل قبول (سالم) قرار دارد.

به گزارش مشرق، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز بر روی شاخص ۷۳ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۶، اُزن با شاخص ۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۳۶ و منوکسیدکربن با شاخص ۲۱ بود.

بیشتر بخوانید:

هنگام آلودگی هوا این میوه‌ها را حتما بخورید

ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۳۳، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۳۷، شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۴۵ در ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و هوای پاک داشتند

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۱۱، ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۱۰۴ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۰۲ در ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۷۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس