بیانیه باشگاه آلومینیوم اراک درباره محرومیت ۲ بازیکن

باشگاه آلومینیوم اراک بیانیه‌ای درخصوص محرومیت دو بازیکن تیم فوتبال این باشگاه صادر کرد.

به گزارش مشرق، باشگاه آلومینیوم اراک در واکنش به محرومیت سه جلسه‌ای امیرمحمد هوشمند و ساسان حسینی، بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

«در نخستین فهرست تیم ملی امید ایران، نام عرفان اسفندیاری (دروازه‌بان) و امیرمحمد هوشمند (مدافع) در بین دعوت‌شده‌ها حضور داشت که باشگاه آلومینیوم اراک با وجود شروع دیرهنگام تمرینات، کمبود بازیکن و حتی نداشتن دروازه‌بان و بنابر موافقت آقای رسول خطیبی، تصمیم گرفت این دو بازیکن را به اردوی تیم امید بفرستد.

پس از این اردو، باشگاه آلومینیوم با ساسان حسینی که او هم از ملی‌پوشان امید بود، قرارداد بست و این بازیکن در فاصله دو هفته تا شروع لیگ برتر، هیچ تمرینی در کنار دیگر بازیکنان انجام نداده بود و این وضعیت برای امیرمحمد هوشمند نیز به‌خاطر حضور در نخستین اردوی تیم امید ایران وجود داشت.

دومین اردوی تیم ملی امید ایران قرار بود از روز ۱۵ مهر آغاز شود که از امیرمحمد هوشمند و ساسان حسینی برای حضور در جمع ملی‌پوشان امید دعوت شد، اما چهار روز قبل از اینکه این اردو آغاز شود (تاریخ ۱۱ مهر)، باشگاه آلومینیوم طی نامه‌ای به شماره «۵۴۹۴ ب‌آ»، از فدراسیون فوتبال درخواست نمود به دلیل دیر اضافه شدن این دو ملی‌پوش امید به تمرینات و نداشتن آمادگی بدنی و هماهنگی بازیکنان تیم آلومینیوم، نمی‌توانیم در آن مقطع دو بازیکن مذکور را در اختیار تیم امید قرار بدهیم که متأسفانه هیچ جوابی از سوی سازمان لیگ یا فدراسیون فوتبال، به نامه و درخواست ما فرستاده نشد.

در روز شنبه ۲۴ مهر، فدراسیون فوتبال از ما دفاعیات خواست که ما طی نامه‌ای جدید در تاریخ ۲۶ مهرماه، مشکلات موجود و موارد فوق را مجدداً اعلام نمودیم و تأکید کردیم از این پس و با توجه به اینکه تمرینات آماده‌سازی تیم فوتبال آلومینیوم انجام شده، این باشگاه حتی در زمان مسابقات لیگ برتر آماده هرگونه همکاری با فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای در اختیار گذاشتن بازیکنان خود در تیم‌های ملی بوده و آرزوی موفقیت و سربلندی پرچم ایران در میادین بین‌المللی را دارد.

با وجود اعلام آمادگی باشگاه آلومینیوم برای در اختیار گذاشتن دوباره بازیکنان خود به تیم ملی امید ایران، اما در لیست جدید نام هیچ‌یک از بازیکنان آلومینیوم حضور نداشت، ولی در کمال تعجب، ظهر امروز خبر محرومیت بی‌سابقه و عجیب سه جلسه‌ای و جریمه ۲۰ میلیون تومانی دو بازیکن آینده‌دار فوتبال ایران و جریمه ۱۰۰ میلیون تومانی باشگاه آلومینیوم در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شد.

اینکه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هیچ جوابی به دو نامه ما طی ۱۵ روز اخیر نداشته‌اند، برای ما تعجب‌آور بوده و اتفاق عجیب‌تر اینکه به یکباره و به سرعت، جلسه کمیته انضباطی را تشکیل داده و رأی به محرومیت و جریمه بازیکنان و باشگاه ما گرفته‌اند.

اینکه فدراسیون فوتبال هیچ‌گونه جوابی به درخواست همکاری دو طرفه نداشته و باشگاه آلومینیوم را در آغاز دومین سال حضورش در لیگ برتر با چنین مشکلاتی مواجه می‌کند و از سوی دیگر، به دو بازیکن جوانی که مطمئناً می‌توانند در آینده‌ای نه چندان دور در تیم ملی بزرگسالان هم بازی کنند، ضربه روحی بزرگی وارد می‌سازد، جای تأسف دارد.

باشگاه آلومینیوم اراک ضمن اینکه مطمئناً نسبت به رأی صادره در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، طرح موضوع نموده و با قاطعیت از خود دفاع خواهد کرد، اعلام می‌کند باز هم در چنین شرایطی آماده همکاری با تیم ملی امید ایران برای در اختیار گذاشتن بازیکنان توانمند خود است.

همچنین آقای رسول خطیبی، سرمربی آلومینیوم نیز همواره به حمایت همه‌جانبه و تعامل با تیم‌های ملی تأکید داشته و اخیراً نیز برای اعلام پشتیبانی از آقای مهدوی‌کیا، در تمرین تیم امید ایران حضور یافت و غیبت دو بازیکن در دومین اردو را نیز به اطلاع ایشان رسانده بود.

در پایان لازم به ذکر است، جدا از آرزوی سربلندی و موفقیت برای تیم ملی امید در مسابقات پیش رو، باشگاه آلومینیوم برای آقای مهدی مهدوی‌کیا که از مفاخر ورزشی تاریخ استان مرکزی است، آرزوی موفقیت دارد و امیدوار است تیم ملی امید ایران با هدایت ایشان به المپیک صعود کند.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس