چالش بازگشایی در ژاپن به‌علت عدم وجود گواهی واکسن کرونا

دولت ژاپن قصد دارد برای بازگشایی دوباره و برداشتن محدودیت‌ها برنامه ریزی کند که این مستلزم استفاده از گواهی واکسن تست کوید-۱۹ است؛ اما این گواهی در ژاپن با چالش‌هایی همراه است.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، عدم وجود گواهینامه‌ واکسن و آزمایش کرونا در در ژاپن شرایط را برای این کشور در برداشتن محدودیت‌ها و باز کردن دوباره اقتصاد دشوار می‌کند.

این بدین معنی است که کسب و کارها از موج جدید فراگیری در طول زمستان نگرانی دارند و برای استخدام دوباره‌ نیروها یا درخواست مواد اولیه از عرضه‌کنندگان دچار شک و تردید هستند. مدیر یکی از کافه‌های ژاپن می‌گوید: «من هر سال برنامه ویژه‌ای برای آخر سال داشتم.اما امسال می‌خواهم آن را لغو کنم چرا که کارشناسان می‌گویند موج ششم ویروس کرونا بدون شک در راه خواهد بود.»

دولت ژاپن به علت عملکرد ضعیف خود در واکسیناسیون مورد انتقاد قرار گرفته است و نسبت به کشورهای پیشرفته دیگر، آخرین گزینه در پیاده‌سازی این طرح بوده است.

در ماه‌های اخیر موارد ابتلا به کوید-۱۹ در کشور ژاپن به تدریج کاهش یافته‌ و تعداد واکسیناسیون‌ بیشتر شده است. این موضوع به دولت ژاپن اجازه می‌دهد برای طرح بازگشایی دوباره و برداشتن محدودیت‌ها برنامه ریزی کند، اما این مستلزم استفاده از  گواهی واکسن  تست کوید-۱۹ می‌باشد.

دو چالش اساسی  در این کشور در خصوص گواهی واکسن وجود دارد. یکی موضوع حل نشده‌ حریم خصوصی افراد و دیگری موضوع فرایند واکسیناسیون است که تا کنون توسط مقامات محلی یا نیروهای دفاع شخصی انجام شده است و پایگاه داده یکسانی وجود ندارد. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس