کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۲۴۱ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۴۳۸ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۴۱ میلیون و ۱۸۹ نفر رسید.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۴۱ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۳۷۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۳۹۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۱۸ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۷۴۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۳ هزار و ۹۱۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۵ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۱۷۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۴۴ هزار و ۳۸۵ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۴ هزار و ۷۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۶۷ هزار و ۷۱۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۵۲ هزار و ۱۵۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۱ هزار و ۲۵۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۷۲۶ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۰۳ هزار و ۱۹۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۸ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۴۶۹، ۷ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۳۸۴، ۷ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۱۶۳، ۷ میلیون و ۸۵ هزار و ۲۷۴ و ۵ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۴۱۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۱۵۱ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۳۸۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۵ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۳۴۳، ۳۳ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۷۴۹ و ۲۰ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۹۴۰ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس