کد خبر 1285695
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
عضو پیشین مجلس سنای افغانستان در ولایت غور کشته شد

عضو پیشین مجلس سنای افغانستان و از چهره های ضد طالبان در تیراندازی از سوی عوامل ناشناس کشته شد.

به گزارش مشرق به نقل از ایندیپندنت، «معاون احمد خان» عضو پیشین مجلس سنا در دولت پیشین افغانستان که در دو سال اخیر صدها تن را در جنگ برعلیه طالبان بسیج کرده بود، در تیراندازی کشته شد.

بیشتر بخوانید:

رایزنی بلینکن و بورل درباره چالش‌های امنیتی و دفاعی غرب

یک منبع محلی در استان غور افغانستان در این ارتباط اعلام کرده است که «معاون احمد خان»، عضو پیشین مجلس سنای افغانستان و از چهره‌های بانفوذ این استان، اواخر روز پنج‌شنبه، در شهرستان دولتیار، در تیراندازی افراد مسلح ناشناس کشته شده است. این منبع محل قتل «معاون احمد خان» را در مسیر مرکز شهرستان دولت‎یار به سمت خانه‌اش در «دره کشرو» و چگونگی حمله به جان او را کمین افراد مسلح ناشناس توصیف کرد.

این منبع می‌افزاید که تا کنون مسئولان محلی طالبان در این مورد چیزی نگفته اند و هیچ گروهی مسئولیت ترور این چهره با نفوذ سیاسی را به عهده نگرفته است.

معاون احمد خان، تا قبل از فروپاشی دولت پیشین افغانستان، معاون شورای شهر استان غور بود و همچنین بسیج و سازماندهی بخشی از نیروهای مردمی بر علیه طالبان را به عهده داشت.

منابعی در غور گفته اند که معاون احمد خان در دولت پیشین افغانستان، نقش برجسته‌ای در ساختار محلی غور داشت و به دلیل نفوذ گسترده اجتماعی، در دو سال اخیر صدها تن را در جنگ برعلیه طالبان بسیج کرده بود. گفته شده مشخص نیست که چه کسی و یا کدام گروهی، معاون احمدخان را ترور کرده است، اما براساس اظهارات افراد محلی در غور، همه گروه‌ها و افراد به جز اعضای طالبان خلع سلاح شده اند و هیچ کسی جرأت فعالیت نظامی در این استان را ندارد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس