دیدار

رئیس مجلس ملی سوئیس گفت: امنیت و اقتدار امروز ایران در منطقه افتخاری بزرگ برای ملت های آزادی خواه است.

به گزارش مشرق،   آندریاس آییبی رئیس مجلس ملی سوئیس که برای بازدید از بافت تاریخی به این استان سفر کرده است، در جریان دیدار با استاندار یزد اظهار کرد: با بیان این که ایرانی ها حق دارند به ایرانی بودن خود افتخار کنند، تصریح کرد: امنیت و اقتدار امروز ایران در منطقه افتخاری بزرگ برای ملت های آزادی خواه است که ایرانی ها به خوبی این مهم را درک کردند.

رئیس مجلس ملی سوئیس در ادامه سفر خود به استان یزد در جلسه‌ای با استاندار این استان، اظهار کرد: تصوری که از بازار ایران دارم این که جای قشنگی است و در بازارهای ایران سالمندان می‌توانند بنشینند و از وجود بازار لذت ببرند.

وی در مورد یزد گفت: قبل از سفر به یزد این شهر را شهری قدیمی و فرسوده می شناختم و در این سفر نگاه من به این استان تغییر کرده و با ظرفیت های مختلف این منطقه آشنا شدم.

آندریاس آییب  با بیان این که نگاه انسانی و فرهنگی بجای نگاه سیاسی جهانی بهتر و پویاتر را به ارمغان خواهد داشت، خاطرنشان کرد: من سیاست را یک بازی می دانم.

زندگی مسالمت آمیز ادیان مختلف در استان یزد مهمترین سند ویژگی‌های فرهنگی این استان در کشور ایران است

استاندار یزد نیز اظهار کرد: سیاست دولت در بحث حمایت از روستاها بر این است که خدمات و امکانات در روستاها به حدی باشد که مهاجرت از سمت شهر به روستا با شوق و ذوق انجام شود.

استاندار یزد در پاسخ به سوال رئیس مجلس ملی سوئیس مبنی بر اینکه آیا امکانات اجتماعی برای سالمندان در ایران و استان یزد به خوبی وجود دارد یا خیر؟، گفت: در فرهنگ ایرانی و یزدی فرهنگ نگهداری از سالمندان وجود دارد و سعی داریم که تمام امکانات اجتماعی را برای سالمندان فراهم کنیم.

فاطمی در ادامه با بیان این‌که فرهنگ نگهداری از سالمندان ریشه در اعتقادات تاریخی و دینی ایرانیان دارد تصریح کرد: ما ارزش زیادی برای سالمندان قائل هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های علمی و آموزشی استان یزد، تأکید کرد: یزدی‌ها شخصیت‌های برجسته علمی، سیاسی و نظامی زیادی دارند که به وجود آنها افتخار می‌کند.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود شبهات زیاد یزد و سوئیس، گفت: عقد خواهرخواندگی از جمله راهکارهای گسترش همکاری متقابل بین یزد و سوئیس است.

فاطمی با بیان این که یزد همیشه مهد صلح و دوستی و حرکت کردن به سمت اشتراکات بوده، خاطرنشان کرد: زندگی مسالمت آمیز ادیان مختلف در این استان مهمترین سند ویژگی‌های فرهنگی این استان در کشور ایران است.

وی تأکید کرد: ایران سرشار از ظرفیت‌های طبیعی است و در حال حاضر درگیر تحریم‌های ظالمانه‌ای است که اگر این چالش برطرف شود می‌تواند به خوبی در عرصه های مختلف فعال شده و دستاوردهای بزرگی را کسب کند.

استاندار یزد با بیان این که ما روابط انسانی را به دیگر رابطه های ترجیح می دهیم، گفت: اگر نگاه ها بجای سیاسی، فرهنگی و انسانی باشند ملت ها زندگی بهتر و آرامش بیشتری خواهند داشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس