کد خبر 1284698
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
بازار کار آمریکا در محاصره ویروس کرونا

وزارت کار آمریکا اعلام کرد، به علت شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور، فرصت های شغلی در ماه آگوست (مرداد- شهریور) برای اولین بار در سال جاری کاهش یافت.

به گزارش مشرق از نشریه هیل، براساس آمار ارائه شده توسط وزارت کار آمریکا، فرصت های شغلی در ماه آگوست (مرداد- شهریور) به ۱۰.۴ میلیون نفر رسید که از ۱۱ میلیون رکورد در ماه جولای (تیر) روند کاهشی داشته است.

براساس این گزارش، صنعت گردشگری و رستوران داری شدیدترین افت ایجاد فرصت شغلی را تجربه کرد زیرا افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا موجب شد تا ضربه جدید به رستوران ها وارد شود.

همچنین به علت شیوع کرونا میزان ترک محل کار به دلیل همه گیری در ماه آگوست به رکورد ۲.۹ درصد رسید.

طبق گزارش وزارت کار آمریکا، در مجموع ۶میلیون و یکصد هزار نفر در ماه آگوست محل کار خود را ترک کردند که می‌تواند شامل موارد اخراج، بازنشستگی، مرگ و معلولیت باشد.

به رغم تمام وعده‌های دولت بایدن برای احیای اقتصاد آمریکا پس از واکسیناسیون گسترده در کشور، دولت بایدن تنها توانست ۳۶۶ هزار شغل در ماه آگوست و ۱۹۴ هزار شغل در ماه سپتامبر ایجاد کند.

در حالی که بایدن روز جمعه گذشته مدعی شد که بازار کار آمریکا روند پیشرفت مداوم داشته است، رشد اشتغال نسبت به ماه جولای، قبل از شروع افزایش موارد ابتلا به ویروس دلتا به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس