گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و آفریقای جنوبی

وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در گفتگوی تلفنی که با وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین المللی آفریقای جنوبی داشت به تبادل نظر درخصوص روابط و همکاری‌های دوجانبه بین‌المللی پرداخت.

به گزارش مشرق، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در گفتگوی تلفنی با خانم پاندور وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین المللی آفریقای جنوبی پیرامون روابط و همکاری‌های دوجانبه بین‌المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

در این تماس تلفنی موضوعات مختلف از جمله برگزاری دهمین کمیته سیاسی در سطح معاونین وزرای امور خارجه دو کشور در تهران، برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک بین دو کشور در سطح وزرای امور خارجه دو کشور، دیدار رسمی رئیس جمهور اسلامی ایران از آن کشور و سایر موضوعات مورد علاقه مورد گفتگو قرار گرفت.

خانم پاندور نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه برگزاری اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بر اهمیت توسعه مناسبات دو جانبه و علاقه آفریقای جنوبی در این خصوص تاکید نموده و در همین راستا به سفر رئیس جمهور کشورمان به پرتوریا و همچنین برگزاری پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک که به میزبانی آفریقای جنوبی طی شش ماهه اول سال ۲۰۲۲ قرار است در پرتوریا برگزار شود، اشاره کرد.

امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان ضمن استقبال از این موضوع، بر تشکیل کمیته‌های فرعی سرمایه‌گذاری، انرژی و بهداشت و همچنین در دستور کار قرار دادن زمینه‌های مورد علاقه طرفین جهت همکاری و در راستای گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی تصریح کرد.

طرفین در خاتمه بر تقویت همکاری در زمینه‌های بین المللی و منطقه‌ای تاکید کردند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس