کد خبر 1283747
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
راز شیاطین یک چشم

به همراه پسر ۱۲ ساله ام در منزل خواب بودم که ناگهان ۳ جوان وارد خانه ام شدند.

به گزارش مشرق، بیست و چهارم شهریور گذشته بود که زنی وحشت زده با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و از ماجرایی تکان‌دهنده پرده برداشت. این زن ۳۵ ساله که هنوز صدایش از شدت ترس می لرزید و اضطراب سراسر وجودش را فرا گرفته بود در تشریح حادثه سرقت مسلحانه به نیروهای انتظامی گفت: به همراه پسر ۱۲ ساله ام در منزل خواب بودم که ناگهان ۳ جوان وارد خانه ام شدند.

یکی از آن ها متکایی را روی صورتم گذاشت به طوری که نفسم بند آمده بود و دیگری در حالی که با سلاح کلت کمری به سرم می کوبید، با تهدید به مرگ از من می خواستند سروصدا نکنم! در همین حال یکی دیگر از مهاجمان خطرناک، پیچ گوشتی را زیر گلوی پسر ۱۲ ساله ام گذاشت تا محل نگهداری طلاها را  نشان دهد. فرزندم از ترس گریه می کرد و به خاطر آن که سارقان مسلح به من آزار نرسانند، پول و سکه های داخل منزل را به آن ها تحویل داد ولی باز هم دزدان خشن که یکی از آن ها تصویری وحشتناک روی دستش خالکوبی کرده بود، مرا رها نکردند و النگوهایم را با سیم‌چین بریدند.

این زن ۳۵ ساله که در منطقه قاسم آباد مشهد سکونت دارد، در ادامه این ماجرا گفت: از شدت ترس به خود می‌لرزیدم که دزدان مسلح طلاها را جمع کردند و با یک خودرو پژو ۲۰۷ مشکی رنگ گریختند. با توجه به اهمیت و حساسیت این ماجرای تکان دهنده، بلافاصله فرمانده انتظامی خراسان رضوی دستورات ویژه‌ای را برای پیگیری این حادثه و دستگیری سارقان مسلح صادر کرد و از کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی خواست هرچه سریع تر همه امکانات را برای به دام انداختن این دزدان بی رحم به کار گیرند.

به دنبال تاکیدات سردار سرتیپ محمد کاظم تقوی، گروه ورزیده ای از کارآگاهان اداره عملیات ویژه با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) وارد عمل شدند و تحقیقات میدانی گسترده‌ای را آغاز کردند. همزمان با بررسی های کارآگاهان مشخص شد که روز قبل از وقوع این سرقت وحشیانه، دزدان مسلح به منزل دیگری در منطقه احمدآباد مشهد دستبرد زده اند.

آن ها با بستن دست و پاهای یک زن ۳۰ ساله، لوازم منزل او را به هم ریخته بودند ولی جست و جوهای آنان نتیجه ای نداشت و هیچ گونه طلا  یا اشیای با ارزشی پیدا نکردند به همین دلیل سارقان قمه به دست، با کتک‌کاری زن جوان سوار بر خودروی پژو ۲۰۷ مشکی رنگ از محل گریخته بودند! جمع آوری پرونده های سرقت مسلحانه بیانگر آن بود که پلیس با یک باند مخوف تبهکاری روبه رو شده است بنابراین عملیات های اطلاعاتی و کارشناسی با استفاده از تدابیر و راهنمایی های سردار تقوی وارد مرحله جدیدی شد و نیروهای اداره اطلاعات جنایی نیز به یاری کارآگاهان عملیات ویژه آمدند.

بررسی پرونده سرقت های مشابه نشان داد، سارقان مسلح در بولوار استقلال نیز با استفاده از یک دستگاه پژو ۲۰۷ مشکی رنگ  به یک منزل دستبرد زده اند. به همین دلیل جلسات تجزیه و تحلیل های کارشناسی به فرماندهی سرهنگ کارآگاه «براتعلی جان دیزآوندی» (رئیس اداره عملیات ویژه آگاهی) برگزار شد و کارآگاهان در چند گروه تخصصی به ردیابی دزدان مسلحی پرداختند که شاکیان از وجود خالکوبی «شیطان یک چشم!» روی دست سرکرده سارقان خبر می دادند.

حالا دیگر این پرونده  به باند «شیاطین یک چشم!» معروف شده بود که بازبینی دوربین های مدار بسته و کنترل خط سیر سارقان در محیط های جغرافیایی وقوع جرم با  استفاده از فناوری های نوین و تجهیزات پیشرفته پلیسی ادامه یافت. بررسی های شبانه روزی حکایت از آن داشت که دزدان مخوف پلاک سرقتی روی خودرو پژو نصب کرده اند به همین دلیل شیوه عملیات تغییر کرد و پس از انجام یک سری فعالیت های اطلاعاتی و ردزنی های پلیسی سرنخ هایی از جوان سابقه داری به نام «م- م» به دست آمد که در سرقت های مذکور نقش داشت.

بنابراین گروهی از کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ همتی (افسر ارشد پرونده) در یک عملیات اطلاعاتی موفق شدند مخفیگاه وی را در شهرک آبادگران شناسایی کنند اما از آن جایی که متهم فردی خطرناک و محکوم فراری از زندان بود، عملیات دستگیری با رعایت موارد امنیتی آغاز شد و گروه ورزیده کارآگاهان وی را در یک عملیات غافلگیرانه درحالی به دام انداختند که خودروی مشکی رنگ نیز در مخفیگاه وی پارک بود.

در بازرسی از مکان اختفای «م- م» چند بطری مشروبات الکلی نیز کشف و مشخص شد متهم مذکور که فردی سابقه دار است خالکوبی جمجمه ای وحشتناک را  روی دست دارد که شاکیان از آن به عنوان شیطان یک چشم نام برده اند و او خودروی پژو ۲۰۷ را از یکی از موسسات کرایه خودرو، اجاره کرده و با دیگر همدستانش به منازل مردم دستبرد می زند! با لو رفتن ماجرای «شیاطین یک چشم!» دیگر همدستان وی نیز که از زندانیان فراری بودند  یا در زندان ،تحمل کیفر می کردند با صدور دستورات محرمانه از سوی قاضی خاکشور (قاضی شعبه ۲۱۷ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که «و- گ» (یکی دیگر از اعضای این باند) در شهر جدید گلبهار مخفی شده است بنابراین وی نیز با اعطای نیابت قضایی از سوی قاضی پرونده و در یک عملیات هماهنگ در مخفیگاهش در حالی به دام افتاد که زیر کاناپه مخفی شده بود. در بازرسی از منزل وی نیز یک قبضه سلاح کلت جنگی به همراه ۸ تیر فشنگ مورد استفاده در سرقت های مسلحانه کشف شد و بدین ترتیب ۴ عضو این باند مخوف تحت بازجویی های تخصصی قرار گرفتند و به ۵ فقره سرقت مسلحانه از منازل مردم اعتراف کردند.

متهمان پرونده «شیاطین یک چشم» همچنین ۲ مالخر اموال سرقتی در شهرک طرق مشهد و شهرستان اسفراین را لو دادند که بلافاصله گروه ورزیده کارآگاهان با دستورات قاطع قاضی خاکشور وارد عمل شدند و دو مالخر اموال سرقتی را نیز دستگیر کردند.تحقیقات کارآگاهان که زیر نظر سرهنگ شفیع زاده ادامه داشت، به نتایجی رسید که نشان می داد «م- م» (سرکرده ۳۹ ساله باند) دارای سوابق سرقت منزل، جعل اسناد و کلاهبرداری است که دوران محکومیت ۱۰ ساله خود را در زندان می گذراند که پس از اعزام به مرخصی دیگر به زندان بازنگشته و باند سرقت مسلحانه «شیاطین یک چشم!» را تشکیل داده است.

«الف- ش» (عضو ۳۵ ساله باند) نیز که سابقه سرقت دارد به جرم مواد مخدر در حال تحمل ۲۵ سال زندان بود که با سوء استفاده از «بندباز» زندان و در هنگام مرخصی مرتکب سرقت های مسلحانه شده است. «م- الف» (عضو ۳۱ ساله باند) هم که سابقه سرقت منزل دارد حدود ۵ سال در زندان مرکزی مشهد تحمل کیفر کرده است. همچنین «و- گ» (سارق مسلح ۴۰ ساله) نیز که مانند همدستانش سابقه سرقت از منزل دارد حدود ۱۲ سال در زندان بود که هنگام دستگیری یک محکوم فراری محسوب می شد.

شایان ذکر است، بررسی های بیشتر برای ریشه‌یابی این پرونده و کشف جرایم احتمالی دیگر اعضای این باند مخوف با صدور دستورات ویژه ای از سوی مقام قضایی همچنان ادامه دارد.

راز شیاطین یک چشم +عکس

راز شیاطین یک چشم +عکس

راز شیاطین یک چشم +عکس

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  67 1
  میخوان مثلا چیکارشون کنن ، دیگه بیشتر از ۲۵ سال حبس میخوان بگیرن وقتی که میدونه کمتر از یه ماه دیگه بیرون از زندان هست
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
   41 5
   پلیس انقدر دست دست کرده تا پرونده های مشابه زیاد بشن بعد دستگیرشون کرده چرا؟!
  • عبدالله مومن IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
   60 1
   چرا قانون بریدن دست دزدان - والسارق و السارقه . فاقطعوا ایدیهما - که دستوری قرآنی ست در این کشور . اجراء نمی شود ؟! آیا اگر دست دزدی بریده شد می تواند به دزدی برود ؟!
  • IR ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
   13 19
   اگه همچین قانونی اجرا میشد شماها خودتون اولین نفر به نبود حقوق بشر اعتراض میکریدن و تحریم های حقوق بشری جدید علیه ایران وضع میشد برای اعدام حیوونی مثل نوید افکاری که یک انسان رو با قمه سلاخی کرده اون همه جار و جنجال راه انداختین پس زر نزنین بیخودی
  • ایرانی IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
   12 5
   نیرو انتظامی و قوه قضائیه واقعا پلشت و بی در و پیکر شدن مخصوصا استانهای کوچک و مرزی فقط رئیس پلیس بلده پاچه خاری بکنه
  • IR ۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
   2 5
   مشروباش تقلبیه.
  • ... IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
   4 0
   به پلیس ربطی نداره که اینها. پلیس فقط ضابط هست و محکوم کردن کار قوه قضائیه هست
 • IT ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  36 2
  نگران نباشید چند سال دیگه با اعتماد به نفس و تجربه بیشتری به جان و مال مردم دست درازی میکنند اینقدر قوانین در کشور بازدارنده است که نگو هر جرم و جنایتی که میشه، بلافاصله اولین خروجی پرونده، سابقه دار بودن اعضای بانده که روی خروجی خبرگزاری ها نقش می بنده و هیچ وقت هم قرار نیست فکر ویژه ای برای این مشکل اندیشیده شود بیچاره مردم
 • IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  34 1
  "با یک باند مخوف تبهکاری روبه رو شده است" این چ حرفیه اخه کدوم باند مخوف اینا همان تبهکارایی هستن که با ضعف قوه قضاییه و پلیس میان مرخصی و دست به این سرقت ها می زنن و قتی که رئیس یه قوه بدون هیچ حساب و کتابی یکسره دستور مرخصی زندانی را میده و تشویق میکنه به زندان نرفتن همین میشه و قاضات را تحت فشار قرار میده باید سعی کرد ی اعتدالی بین زندان و آزادی بر قرار کرد.
 • ali IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  32 0
  با سلام عزیز ترین و پاک ترین افراد مملکت برای دفاع از وطن و برقراری امنیت جان خود را فدا میکنند تا دشمنان خارجی جرات چپ نگاه کردن به کشور را نداشته باشند آنوقت این اراذل بی ناموس ... فقط اعدام فقط اعدام ما به اینجور هم وطن احتیاجی نداریم صد رحمت به دشمن
  • ایرانی IT ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
   23 2
   این چه انتظار بیجایی که شماداری مسئولین قوه قضائیه یه موقع بهشون بر میخوره. از این همه بیخیالی و مسامحه با مجرم آدم حالش بهم میخوره. فقط شوی تبلیغاتی بلدند. جان و مال و ناموس مردم که اهمیتی نداره به درک
  • محمد IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
   21 1
   سلام زندان ظلم هست در حق دزد خانواده دزد و جامعه اما قطع دست دزد لطف هست در حق دزد خانواده دزد و جامعه ای که دزد در ان زندگی میکنه چرا ک با قطع دست دزد دیگه فرد دزدی نمیکنه و گناه خودش سنگینتر نمیشه و همه از قطع عضو وحشت دارند
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  26 1
  چرا باید مجرمین خطر ناک رو به مرخصی بفرستند.اون قاضی حداقل به این فکر نیست که ممکنه همین ها بلایی سر خانواده خودش بیارن.اگه خرج خورد و خوراکشون رو تو زندان ندارین خوب ببریدشون توی معادن ازشون کار بکشید.
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  12 2
  استفاده از فناوری های نوین و تجهیزات پیشرفته پلیسی!!!!! طرف این همه سرقت کرده بعد این مدت دستگیر شده تازه خوشحال هم هستند!!!!
 • علی IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  13 1
  خوب دم خروس اینجا زد بیرون.کسی که اینهمه جرم داره با دستور کدوم قاضی رای باز میشه.در حالی که یه بدخت واسه دزدیدن یه دچرخه حبس بدون مرخصی میکشه
 • حاج اکبر IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  8 1
  هفته ناجا مبارک باد...
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  13 1
  تشکیل باند سرقت و جنایت در زمان مرخصی هزاران بار اتفاق افتاده و باز هم در حال اتفاق افتادن است. حداقل باید این مرخصی با پابندهای الکترونیک و ردیاب باشد تا بتوان محدوده تردد این مجرمان را محدود کرد. یک راه دیگر جلوگیری از این اعمال مجرمانه هم آنستکه چنانچه زندانی در هنگام مرخصی جرمی مرتکب شود مسئولی که به وی مرخصی داده است مجازات آن جرم را تحمل کند.
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  18 1
  قطع دست و اعدام سرکرده
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  16 1
  قطع دست و اعدام تنها راه نجات جامعه از شر این کثافات است
 • ..... IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  14 0
  سلام راه کم کردن این جرائم نه زندان هست نه اعدام فقط قطع دست چرا که خیلی از مجرمها نه از زندان میترسن نه از اعدام اما از قطع عضو میترسن متاسفانه تقریبا بیشتر قانون کشور ما غربی هست تا اسلامی
 • علی IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  14 0
  دست این مجرمان خشن را قطع کنید
 • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  15 0
  اعدام
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  7 1
  ولله اگر قوانین اسلام در جامعه ساری و جاری بشه هیچ فردی فکر دزدی هم نخواهد کرد. دست قطع کنید ببینید کدوم دزد سابقه دار جرات می کنه دزدی کنه
 • صابر انصاری IR ۱۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  9 0
  زندان راه چاره نیست.دزد در دستور صریح قرآن وقتی که ادب نشه و هربار مرتکب جنایت می شه باید قطع ید بشه که مشکل از ریشه حل بشه.هر چند که این نظرات فایده ای ندارد ولی می نویسیم.اخه چقدر ناجا باید شهید بده.
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  0 1
  چرا حکومت اسلامی دربرخی موارد حتما فرموده قرآن میگه هست باید اجرا بشه اما درمورد قطع دست سارق اصلا آیه ی قرآن را اجرا واهمیت نمیده
 • IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  1 1
  بریدن حکم برای دزد فرق دارد ولی انچه من فهمیدم دزدی که وارد حریم خصوصی ومنرل کسی بشن دستش باید قطع بشه..یه دفعه می بینی یکی یه گوشی می قاپه وفرارمیکنه انون حکمش فرق می کنه خصوصا که اظهار ندامت کنند..
 • DE ۲۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  2 0
  راز شیاطین یک چشم // این نگون بخت های بیچاره فیلم های درپیتی هالیوود را میبینند که 4 تا علاف مست بعد از مشروب خواری صندلی و میز را تو سر مردم مشیکنند و کافه را بهم میریزن بعد بانک دزدی میکنند بعد پولها را تقسیم میکنند میرن دنبال کارشون فیلم تموم میشه تخمه کدو تخمه ژاپنی چسفیل هم تمام شده خمار بایستی برن دنبال کار و نون درآوردن بعد به کله پوکشون میزنه هالیوود بازی کنند .خدا میداند امریکای جنایتکار دهها سال است با ساختن هزاران فیلم ضد اخلاقی فرهنگ کل کره زمین را به بربریت و یانکی آباد برده است. بعد درسپیتی های سلیبریدی ما هم پاچه خوار هالیوود شده اند.
 • ناشناس IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  2 0
  به نظرم واقعا پلیس های شرافتمند ما خوب عمل می کنند ولی قضات محترم دادگاه ها باید در موارد این سارقان خشن شدت عمل بیش تری به خرج دهند.
 • افسانه IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  2 0
  این افراد باید اعدام شوند
 • DE ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  0 0
  محكوم به اصطلاح شما امنيتي ١٠ سال هست مرخصي نرفته, اما قاتل و جنايتكار در مرخصي مشغول قتل و غارت مردم هست، دليل هم مشخص هست، حساسيت فقط وقتي بالا هست كه به تشخيص شماها امنيت نظام در خطر باشه! والا بقيه موضوعات مهم نيست
 • علی IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
  0 0
  این همه نظر دادین یکی گفت اعدام کنید یکی گفت دستشون روقطع کنید یکی گفت مرخصی ندین وهزارگفته دیگه ولی یکی پیدانشد بگه بابا وضع جامعه واقتصادرودرست کنید تا مردم مجبور به دزدی وسرکیسه کردن خانواده وغیره نشن واقعا واسه این مردم کوتاه فکرمون متاسفام

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس