کد خبر 1283702
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸
سیاست عجیب فدراسیون کاراته در ماجرای انتخاب سرمربیان

مسئولان فدراسیون کاراته در ادامه سیاست‌های عجیب خود این بار مربیان پیشین تیم ملی را برای هدایت تیم‌های پایه انتخاب کردند.

به گزارش مشرق، سرانجام پس از ماه‌ها انتظار مسئولان فدراسیون کاراته در آستانه مسابقات رده‌های پایه کاراته قهرمانی آسیا، کادرفنی تیم‌های ملی در رده‌های مختلف مردان و زنان را مشخص کردند و لیلا بهرامی به عنوان سرمربی نوجوانان و جوانان دختر و ستاره موسوی به عنوان سرمربی تیم امید دختران انتخاب شدند.

این مربیان در سال‌های گذشته هدایت تیم ملی کاراته بزرگسالان را برعهده داشتند، اما از سوی مسئولان فعلی فدراسیون بدون دلیل مشخصی برکنار شدند. ابتدا در خردادماه سال ۹۷ و پیش از مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی جاکارتا، لیلا بهرامی از هدایت تیم ملی برکنار و ستاره موسوی جایگزین او  شد. در ادامه پس از یک سال و هفت ماه و در بهمن ماه سال ۹۸ این روند این بار برای موسوی تکرار و سمانه خوشقدم جایگزین او شد تا در المپیک ۲۰۲۰ هدایت تیم ملی بانوان را برعهده داشته باشد.

این در حالی بود که با وجود شایعات بسیار در خصوص بازیکن سالاری در تیم بانوان و نقش ستاره‌ها در تغییرات کادرفنی، هیچ وقت به صورت شفاف دلیل برکناری بهرامی و موسوی عنوان نشد و حالا نیز مشخص نیست با چه استدلالی فدراسیون‌نشین‌ها دوباره تصمیم به استفاده از این مربیان گرفتند.

بیشتر بخوانید:

شکست پورشیب در دیدار رده‌بندی‌ کاراته وان

در اینکه بهرامی و موسوی از مربیان خوشنام و توانایی کاراته بانوان ایران هستند، هیچ شکی نیست، اما باید از مسئولان فدراسیون پرسید چه اتفاقی در این دو، سه سال افتاده که مربیان ناموفق از نگاه آنها این بار قرار است وظیفه هدایت و پرورش آینده سازان کاراته ایران را برعهده داشته باشند؟ جالب اینکه این دو تا چند روز پیش گزینه هدایت تیم بزرگسالان هم بودند!

اگر مسئولان فدراسیون کاراته به این نتیجه رسیدند که در کنار گذاشتن این مربیان دچار اشتباه شدند، بهتر است کاری که پس از ناکامی بانوان در المپیک انجام ندادند را این بار انجام داده و به صورت رسمی از جامعه کاراته عذرخواهی کنند. اگر تصمیم آنها در گذشته درست بوده نیز باید پرسید چه اتفاقی منجر به همکاری دوباره با این مربیان شده است؟

این سیاست عجیب فدراسیون کاراته برای اولین بار رخ نداده و پیش از این نیز شاهد رفتارهای مشابه از سوی آنها بودیم. تصمیماتی که در دراز مدت می‌تواند منجر به آسیب زدن به کاراته ایران شود و دیگر فرصتی برای اصلاح آن وجود نداشته باشد.

امیدواریم این بار لیلا بهرامی و ستاره موسوی که پیش از این نیز توانایی‌های خود را نشان داده بودند با فراغ بال و حمایت لازم از سوی مسئولان فدراسیون در تیم‌های پایه تاثیرگذار باشند و بدون نگرانی از کارشکنی و بازیکن سالاری، کاراته ایران را به موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا برسانند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس