گوترش نمایه

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در تماس تلفنی با خاجی خواستار تداوم همکاری های ایران در راستای حل بحران یمن شد.

به گزارش مشرق، «علی اصغر خاجی» مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در ادامه رایزنی های جمهوری اسلامی ایران درخصوص حل و فصل بحران یمن، با «هانس گروندبرگ»، فرستاده ویژه جدید دبیرکل سازمان ملل در امور یمن ، به صورت تلفنی گفت وگو کرد.

بیشتر بخوانید:

گوترش: ایران شریک نزدیک همکاری‌ها با سازمان ملل است

در این گفت وگو، طرفین آخرین تحولات مربوط به رفع محاصره و روند صلح در یمن را مورد بررسی قرار دادند و مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان بر تداوم نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران به منظور دستیابی به صلح عادلانه از طریق راه حل سیاسی تاکید کرد.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز ضمن اشاره به سابقه تلاش های سازنده جمهوری اسلامی ایران در جهت حل بحران یمن، خواستار تداوم این همکاری ها شد و مساعی اخیر خود در راستای پیشبرد صلح یمن در چارچوب سازمان ملل را تشریح کرد.

در تیر ماه سالجاری نیز در دیدار نماینده سوئد در امور یمن با مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران راه‌های پایان بخشیدن هر چه سریع‌تر به فاجعه انسانی در یمن مورد بحث قرار گرفت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس