کد خبر 1279396
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کلاهش به ۱۷۵۴ دلار و ۶۴ سنت رسید.

به گزارش مشرق، در حالی که ارزش دلار تقویت شده و موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای دیگر استفاده می کنند، قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین رقم یک هفته گذشته در جلسه قبل امروز شاهد اندکی کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کلاهش به ۱۷۵۴ دلار و ۶۴ سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد همزمان با افت ارزش دلار شاهد افزایش حدودا ۱.۸ درصدی بود.
امروز دلار بخش عمده افت ارزش دیروز خود را جبران کرد و سه ماهه پایانی سال را در نزدیکی بالاترین رقم سال آغاز کرد.

قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۷۵۵ دلار و ۹۰ سنت رسید.

چارلز ایوانز رئیس فدرال رزرو شیکاگو دیروز گفت، شوک های عرضه که موجب افزایش قیمت کالاها شده در سال آینده کاهش خواهد یافت و نرخ پایین بهره برای بازگرداندن نرخ تورم به ۲ درصد و تثبیت آن ضروری خواهد بود.

سیاسگذاران بانک مرکزی ژاپن در ماه سپتامبر پیش بینی کردند که در نتیجه عواملی همچون افت رشد اقتصادی چین، کمبود نیمه هادی ها و تعطیلی کارخانجات در منطقه جنوب شرق آسیا ریسک های اقتصادی افزایش یابد و این بر پیش بینی رشد اقتصاد این کشور تاثیر خواهد گذاشت.

آمارهای منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که ادعاهای بیکاری هفتگی در آمریکا شاهد رشد غیرمنتظره ای بوده و به ۳۶۲ هزار مورد رسیده است.

اکثریت سنای آمریکا روز پنجشنبه به طرح ادامه کار دولت در پایان هفته یعنی زمانی که سال مالی جدید آغاز می شود رای مثبت دادند.

در سایر بازارها امروز قیمت فلز نقره با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۲ دلار و ۶ سنت رسید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس