رایزنی های ایران و روسیه برای همکاری در مورد امنیت بین المللی اطلاعات

رضا نجفی، سرپرست معاونت امور حقوقی و بین المللی و مدیر کل صلح و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه به منظور رایزنی در باره امنیت بین المللی اطلاعات با مقامات روسیه در راس هیاتی به مسکو سفر کرده است.

به گزارش مشرق، نجفی در این سفر با «آندری کروتسکیخ»، نماینده ویژه رئیس جمهور فدراسیون روسیه در امور همکاری های بین المللی در حوزه امنیت اطلاعات و هیات روسیه دیدار و گفت و گو کرد.

رایزنی های ایران و روسیه برای همکاری در مورد امنیت بین المللی اطلاعات

در این دیدار همکاری های دوجانبه و بین المللی  بر اساس موافقتنامه همکاری اطلاعات ایران و روسیه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

این موافقتنامه در زمستان سال گذشته در مسکو به امضای وزیران  خارجه دو کشور رسید.   در گروه امنیت اطلاعات سازمان ملل، ایران و روسیه مواضع مشترک و همکاری نزدیکی دارند.

حوزه های خاص همکاری دو کشور وفق این موافقتنامه شامل تقویت امنیت اطلاعات، مبارزه با جرائم ارتکاب یافته با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، کمک های فنی و فناوری، همکاری بین المللی شامل شناسائی، هماهنگی و انجام همکاری لازم در مجامع منطقه ای و بین المللی برای تضمین امنیت ملی و بین المللی است.

مفاد این موافقتنامه حوزه های مقابله با تهدیدات و تبادل اطلاعات و همکاری در حوزه اجرای قانون با هدف پیگیری، کشف، مبارزه، تحقیق و پیگرد قضائی جرائم با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای اهداف تروریستی، واکنش به حوادث رایانه ای را شامل می  شود.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس