بازداشت ۹ نفر در ارتباط با محموله نیترات آمونیوم در لبنان

فرماندهی ارتش لبنان از بازداشت ۹ نفر در ارتباط با محموله نیترات آمونیومی که اخیرا در منطقه البقاع کشف شد، خبر داد.

به گزارش مشرق، فرماندهی ارتش لبنان اعلام کرد که ۹ نفر دیگر در ارتباط با محموله نیترات آمونیوم که در تاریخ ۱۷/۹/۲۰۲۱ در چهار راهی شهرک ‌إیعات کشف شد، بازداشت شدند.

فرماندهی ارتش پیشتر اعلام کرده بود که شش نفر از جمله دو شهروند لبنانی به نام‌های «مارون الصقر» و «احمد الزین» در ارتباط با این محموله بازداشت و برای تکمیل تحقیقات به اداره اطلاعات ارجاع داده شدند.

طبق گزارش وبگاه «المنار»، فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه جدید خود از بازداشت نُه نفر دیگر در ارتباط با این پرونده خبر داد که مهم‌ترین آن‌ها «سعدالله الصلح» صاحب کامیون حامل نیترات آمونیوم و صاحب موسسه خوراک و غلات صلح و «خالد الحسن» تبعه سوریه و راننده مارون الصقر است.

بر اساس این گزارش، سعد الله الصلح ماه مارس سال جاری مقادیری نیترات آمونیوم از الصقر خریداری کرده است و دو تبعه سوریه به نام‌های عبیدة العبد الرحمن و خالد الحسن آن را به کشور منتقل کرده‌اند.

این دو تبعه سوری به همراه الصقر و الصلح به دلیل فروش مواد ممنوعه، خرید، انبار کردن و نقل و انتقال آن به نهاد قضایی مربوطه ارجاع داده شده و بقیه افراد نیز آزاد شدند.

اخیرا «بسام المولوی» وزیر کشور لبنان از توقیف یک کامیون حاوی ۲۰ تن نیترات آمونیوم در این کشور خبر داد و گفت که این کامیون در «بعلبک» توقیف  و به منطقه‌ای امن در «بدنایل» (در البقاع) منتقل شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس